Глибокі ураження, наче від пожежі: чому слід остерігатися борщівника, сік якого небезпечніший за укус гадюки

Глибокі ураження, наче від пожежі: чому слід остерігатися борщівника, сік якого небезпечніший за укус гадюки

Токсичну рослину у Європі називають "помстою Сталіна".

В Україні триває період "токсичної посівної" борщівника, який витісняє довкола все живе і лишає опіки І-ІІІ ступеня на тілі людини. На вигляд прекрасна екзотична квітка неконтрольовано і майже невідворотно захоплює українські землі. І саме зараз в неї - найактивніший період розмноження.

Токсичну рослину у Європі називають "помстою Сталіна". Про це йдеться в сюжеті ТСН.Тижня.

Хижий борщівник

Коли побачите цю рослину - тікайте. Вона небезпечніша за укус гадюки.

Борщівник підступний. Спочатку він низенький ховається поміж іншого бур'яну і його легко не помітити. Але потім він стає схожим на гігантський кріп. Торкнутися його без захисту – все одно, що засунути ногу чи руку у полум'я.

Річ у тім, що їдкий сік зеленого мутанта під дією сонця нейтралізує меланін, що наче фільтр, захищає шкіру від ультрафіолету.  Далі вразливе місце на сонці починає палати і покриватися велетенськими пухирями. На шкірі з'являються глибокі ураження, наче від пожежі, а насправді від одного доторку до борщівника.

Якщо ви торкнулися борщівника, то промийте це місце проточною водою і заховайте від сонячного проміння. Але коли раптом стане пекуче боляче і почне лихоманити – одразу звертайтесь до лікарів.

Відео Небезпечніший за укус гадюки: чому слід остерігатися борщівника

Цей хижак непомітно і безконтрольно розсіюється вздовж річок і доріг. Одна квітка дає до 20 тисяч насінин, що легко ховаються в ґрунті по кілька років. Насіння витримує люті морози і спеку і може прорости будь-коли. Його переносять вітер, пташки, машини на колесах, і люди на взутті. І саме зараз, у вересні, пік цієї токсичної посівної. Борщівник – це такий собі токсичний окупант родом із північного Кавказу. Століття тому його вирощували у ботанічних садах, як екзотику. Але він виявився небезпечнішим за укус гадюки. Деталі – у сюжеті.

Небезпечніший за укус гадюки: чому слід остерігатися борщівника

"Помста Сталіна"

Борщівник – це такий собі токсичний окупант родом із північного Кавказу. Століття тому його вирощували у ботанічних садах, як екзотику, але потім були війна, розруха і голод. І от у 40-х головний Кремлівський селекціонер Петро Вавілов переконав аграріїв, що борщівник чудовий корм для худоби. Невибагливий, він швидко розсіювався по полях. Корови їли, обпікалися і давали гіркуще молоко. Експеримент припинили. Утім, борщівник уже поповз далі, захоплюючи все більше і більше територій.

Там, де виростає він, усе інше – гине. А прижився мутант на мільйонах гектарів - в  Україні, Білорусі, Прибалтиці, Польщі. Сам Сталін віддавав наказ висівати його там. Тож і досі борщівник відомий європейцям як "помста Сталіна".

Здолати борщівник

Подолати борщівник вже не можна. Цей хижак непомітно і безконтрольно розсіюється вздовж річок і доріг. Одна квітка дає до 20 тисяч насінин, що легко ховаються в ґрунті по кілька років. Насіння витримує люті морози і палючу спеку і може прорости будь-коли. Країною його переносять вітер, пташки, машини на колесах і люди на взутті.

А сіється він уже не тільки у здичавілих місцях. Мутант почав перебиратися у міста. Так, наприклад, у Рівному ним порослі 250 точок. Одна з них - дитяча залізниця.

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів