Голод на лікарняному ліжку

У пацієнтів Рубіжанської лікарні на Луганщині – свято: через бюрократів люди більше тижня сиділи на хлібі й воді - і от сьогодні хворим підвезли їжу.

Допомогли продуктами й місцеві підприємці. Утім, харчовий бум тимчасовий... Нагадаю, постачальники відмовилися привозити в лікарню продукти за старими цінами. Здавалося б, можна домовитися про нові, але санкцію на це має давати Київ. Такі вимоги нового закону про тендери. У Рубіжному влада умовила! Постачальників почекати документів зі столиці. Схожа ситуація може статися в будь-якій лікарні. Адже, процедура закупівель ускладнилася, ціни зросли. Наслідки можуть відчути 4 тисячі лікарень, шкіл, дитячих садків.

Хто хоче їсти, від лікарняного меню відмовляється. Прикутих до ліжка тричі на день змушені годувати родичі. Бо тутешня їжа не поживна і не смачна. Іншою, кажуть медики, вона й бути не може. На державні дві гривні 72 копійки ситим не будеш. Відповідь столичної узгоджувальної комісії, яка б мала дозволити завозити продукти в лікарню за підвищеними цінами, рубіжанські медики нарешті отримали. Виявилось - відповідь не та, яку чекали.

До критичної межі ситуація з продуктами наближається ще в кількох десятках лікарень - Херсонської, Харківської, Кіровоградської та Волинської областей. Це традиційний набір продуктів для триразового харчування на гривню п’ятдесят – саме стільки виділяє держава на день для одного хворого в Луцьку. Пацієнти кажуть, не курорт, але від голоду ще ніхто не помер. Однак ніхто не береться стверджувати, що так буде завтра. Відколи діє нова процедура погодження цін, бюджетники втратили і спокій, і певність. Замість звичайного протоколу узгодження, ціни між замовником і постачальником, який укладали на місці протягом дня, тепер - тривала і виснажлива паперова тяганина зі столичною міжвідомчою комісією з питань державних закупівель. Змінену ціну на деякі продукти харчування луцькі медики узгоджують уже місяць. А результату і досі не немає.

Монополія на узгодження і укладання договорів - у двох структур: державної «Тендерної палати України» і комерційної - «Європейської консалтингової агенції». Саме їм постачальники змушені підготувати пакет документів, зареєструватись, витримати конкурс і за кожен свій крок - заплатити. Вигідніше продукти взагалі в лікарні не возити. Тим часом Рубіжанська міська прокуратура розпочала перевірку використання бюджетних коштів у міській лікарні. Чи, бува, не переїдають хворі.

ВідеоПацієнти лікарні на Луганщині більше тижня сиділи на хлібі й воді

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: