Голодомор без грифу "таємно"

У Луцьку в приміщенні Волинського краєзнавчого музею відкрилася виставка "Розсекречена пам`ять".

Голодомор
Архів
На виставці представлено документи про голодомор, що зберігалися в спецслужбах під грифом "таємно".
У Луцьку в приміщенні Волинського краєзнавчого музею відкрилася виставка "Розсекречена пам`ять". Як передає УНІАН, на ній представлено розсекречені архівні документи радянських органів державної безпеки, які висвітлюють одну із найтрагічніших сторінок в історії українського народу – Голодомор 1932-1933 років. Виставка діятиме до 26 вересня. 

Експозиція створена за ініціативою Служби безпеки України та за підтримки президента Віктора Ющенка в рамках заходів з відзначення пам`яті жертв голодомору та політичних репресій.

Метою такої виставки є ознайомлення широкої громадськості з документальними матеріалами, що понад 70 років зберігалися в архівах органів держбезпеки під грифом "Таємно" і були недоступними для громадян. Це - накази та документи таємного діловодства, статистичні звіти про репресії, архівні кримінальні справи жертв каральної політики тоталітарного режиму, свідчення очевидців.

За словами начальника управління СБУ у Волинській області Мирослава Василини, ця виставка має надзвичайно важливе значення: "Ми переконані, що це сприятиме висвітленню історичної правди про цю трагедію, яка не має повторитися", - сказав він.

Як поінформував науковий співробітник галузевого архіву СБУ Олександр Іщук, документи почали збирати у 2002-2004 роках. Упродовж двох наступних років їх вивчали науковці. А в 2006-му СБУ розсекретила 2 тис. документів, щоб із ними могла ознайомитися громадськість.

Виставку вже побачили в багатьох областях України, планується її показ за кордоном - у Польщі та США. Луцьк - передостанній обласний центр, де вона експонується. Після цього її побачать мешканці м Рівне.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: