Голосувати на дому дозволять без довідки

У проекті нового закону про парламентські вибори є норма, за якою голосувати на дому виборці зможуть лише на підставі власної заяви.

Голосування на дому буде здійснюватися на підставі заяви виборця, без надання необхідної медичної довідки.

Така норма міститься в проекті нового закону про вибори народних депутатів, що потрапив у розпорядження "Дзеркала тижня".

Як відомо, зазначає видання, подібна норма залишає достатній простір для зловживань. Щоправда, відповідно до нової редакції закону, для виїзного голосування потрібно не тільки письмове прохання громадянина, а й відповідне рішення комісії, що теоретично знижує масштаб можливих махінацій.

Крім того, у даному законопроекті, міститься норма, що дозволяє знімати з реєстрації неугодних кандидатів. Норму пов'язано з обробкою виборчкомами реєстраційних документів кандидатів.

Раніше виявлення неточностей у реєстраційних документах призводило до того, що кандидатам повертали пакет для "роботи над помилками". На засіданні робочої групи пропонувався більш демократичний підхід: документи не повертають, реєстрацію не відкладають, неточності усувають.

Але у проекті передбачається ще й дискримінаційний підхід: у разі відсутності або неналежного оформлення документів ЦВК відмовляє у реєстрації кандидатів.

Проект закону про парламентські вибори є робочою версією майбутнього законодавчого акту, який буде обговорюватися 28 квітня на засіданні робочої групи з удосконалення законодавства, де, найімовірніше, до нього будуть внесені незначні корективи.

Читайте також:

Янукович сам вирішить, як будуть проходити вибори в Україні

Українцям заборонять голосувати проти всіх

Президент закриє шлях в Раду "маргінальним політикам"

Рада переписала Конституцію і продовжила свої повноваження

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: