Голова Держкіно не вважає тиском заяву Гройсмана про фільм "Стус"

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Голова уряду доручив показати історію життя поета "повністю і без спотворень".

Керівник Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко не вважає заяву прем'єр-міністра Володимира Гройсмана про знімання фільму "Стус" тиском на авторів стрічки.

Про це Іллєнко повідомив в ефірі Громадського.

"Там є доручення розібратися в ситуації, що ми і робимо. Не можна вважати тиском вимогу зробити твір у тому вигляді, у якому його проект вигравав державне фінансування", — сказав він.

ВідеоУ фільм про Василя Стуса повернуть сцену суду, на якому адвокатом поета був Медведчук

Кіно про видатного українського поета та дисидента Василя Стуса "Птах душі" ще до виходу на екрани б’є рекорди скандальності. Спалахнуло, бо зі знімального майданчика просочилася інформація - сцену суду над Стусом вирішили не знімати, щоб не нагадувати: далекого 1980-го захищати поета призначили адвоката Віктора Медведчука. На суді Медведчук замість знайти для Стуса виправдання, виступив на стороні обвинувачення. 

У фільм про Василя Стуса повернуть сцену суду, на якому адвокатом поета був Медведчук

Раніше прем'єр-міністр України Володимир Гройсман доручив керівництву Міністерства культури України та Державного агентства України з питань кіно спільно з авторами фільму про українського поета і політв'язня Василя Стуса зробити все можливе, щоб історія його життя у фільмі була розказана повністю і без спотворень.

Цю заяву голова уряду зробив після того, як стало відомо, що зі сценарію до фільму про Стуса прибрали сцену із його адковатом, яким був нинішній кум Путіна і переговорник від України у Мінську щодо Донбасу Віктор Медведчук.

Адвокат Медведчука Ігор Кириленко зі свого боку звинуватив прем'єр-міністра Володимира Гройсмана у цензурі. Він опустився до відвертих образ глави уряду і журналістів через те, що, на думку Кириленка, "події минулого використовуються в брудній політичній грі".

Фотогалерея Знімання фільму "Стус" про поета й дисидента Василя Стуса (10 фото)

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції