Голова Держкіно опинився перед перспективою звільнення внаслідок перевірки НАЗК

Голова Держкіно опинився перед перспективою звільнення внаслідок перевірки НАЗК

Фото: УНІАН

Антикорупційний орган виявив порушення в системі виплат, котрі сам Іллєнко заперечує.

Черговим скандалом у Держкіно обернулося дослідження руху тамтешніх коштів Національним агентством із запобігання корупції. Заступник керівника департаменту НАЗК Андрій Козловський твердить, що може дійти навіть до звільнення головного кіношника країни, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Працівники антикорупційного агенства виявили, що голова Держкіно Пилип Іллєнко виплачував премії своїм родичам, і це є конфліктом інтересів. "Заохочувальні" виплати двоюрідній сестрі керівника установи Марії Іллєнко, котра керує відділом держрегулювання кіновідеопрокату, нараховувалися протягом останніх двох років. Загалом родичка отримала більше 40 тисяч гривень. "Якщо пана Іллєнка буде визнано винним і буде накладено штраф, в подальшому, відповідно до статті 4 закону України про державну службу, це є підстава для звільнення такої особи", - наголосив Козловський.

Сам Іллєнко парирує, що спільного господарства з кузиною не веде, тож перед законом чистий. "Згідно діючого законодавства, двоюрідна сестра не є близькою особою. Нема ніякої заборони працювати спільно і перебувати навіть у безпосередньому підпорядкуванні. Вона не є членом сім’ї. Відповідно, ніякого конфлікту інтересів", - твердить він. Попри це, на голову Держкіно вже складено два адмінпротоколи: перший безпосередньо за виплати премій двоюрідній сестрі, другий за те, що не повідомив міністра культури про наявність конфлікту інтересів.

Працівники НАЗК виявили, що голова Держкіно Пилип Іллєнко виплачував премії своїм родичам

Працівники НАЗК виявили, що голова Держкіно Пилип Іллєнко виплачував премії своїм родичам

Повʼязані теми:

Наступна публікація