Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Голова ДКАУ Володимир Усов заявив, що українського космосу скоро може не стати

Голова ДКАУ Володимир Усов заявив, що українського космосу скоро може не стати

Колишній бізнесмен також підтвердив, що ніколи раніше не був пов’язаний із космічною сферою.

Новопризначений голова Державного космічного агентства України (ДКАУ) Володимир Усов не виключає, що невдовзі українського космосу може не стати взагалі.

Про це він заявив в інтерв’ю Роману Скрипіну на Youtube-каналі, коментуючи опитування щодо майбутнього космічної галузі, проведене у телеграм-каналі SKRYPIN.UA. 

"Я свою відповідь додам, якщо можна. Мені здається, що варіант "був, є і буде", але з великим уточненням: "був, є і може не стати". Такі ризики є. З того, що я побачив за чотири місяці, цей варіант є найбільш реалістичним", - сказав Володимир Усов. 

Колишній бізнесмен також підтвердив, що ніколи раніше не був пов’язаний із космічною сферою. "Космос - це така дуже складна річ. Це навіть складніше, ніж 3D-принтери. І в гаражі кілька людей ракету не зберуть. Я ніколи не працював на підприємствах космічної індустрії і не займався політикою, пов’язаною з космічною індустрією", - повідомив голова ДКАУ. 

Коментуючи свій підприємницький досвід, Усов, зокрема, спростував інформацію, що в його компанію з 3D-друку та виробництва 3D-принтерів Kwambio інвестували структури, пов’язані з російським мільярдером Романом Абрамовичем. 

"Я був одним з акціонерів ("Квамбіо"), поки не почав працювати у прекрасному державному секторі. А до цього я був одним із фаундерів компанії, який її створив. Роман Абрамович не є інвестором Kwambio. Я особисто пишаюся тим, що ми робили і робимо", - зазначив Усов, незважаючи на те, що він суперечить відкритим даним. У 2017-му "Квамбіо" отримав півмільйона доларів інвестицій від венчурного фонду Impulse VC, який російські ЗМІ давно пов’язують із мільярдером Романом Абрамовичем. 

Разом із тим Володимир Усов зізнався, що попри всі публікації у ЗМІ, "Квамбіо" ніколи не співпрацювало ані з Ілоном Маском, ані з NASA. "Більше всього про Ілона Маска писали, але з Ілоном Маском ми там взагалі формально договорів не мали і не працювали. Це так новини написали, що "Квамбіо" з Ілоном Маском працював. Ми не працюємо з Tesla. NASA офіційно у Kwambio теж нічого не замовляло", - розповів голова ДКАУ. 

Крім того, він у черговий раз публічно заявив, що начебто не є фігурантом кримінальних справ і розслідувань. "Проти мене немає жодної справи, немає звинувачень. Компанія "Гутенбергз", яка була створена мною з партнерами ще у 2011 році, розробляла інтерактивні книги та різні застосунки для освіти, ніколи не мала жодних проблем - якихось підозр і розслідувань. Але в ніч до фіналу конкурсу, коли я мав найбільшу кількість балів, зробили обшуки. І в офісі компаній, і у мене вдома. Ні після цього, ні до цього ніколи в житті в мене обшуків не було. Крім того, компанія, про яку йде мова, ніколи не брала участі в тендерах, про які йдеться. Вона є розробником, але не продає систему на торгах", - заявив Володимир Усов. 

Варто зазначити, що ці слова голови ДКАУ не відповідають дійсності. Слідчі дії почалися ще у червні минулого року, кримінальна справа №2019150000000437. Правоохоронці виявили, що посадовці Миколаївської облдержадміністрації та облради створили хитру схему привласнення бюджетних грошей на закупівлі електронних шкільних підручників. Хоча доступ до цих підручників взагалі мав бути безкоштовним. А посередником "Гутенбергз" у "торгах" виступало ПП "Електронік Солюшен". У відкритих судових реєстрах можна знайти постанови миколаївського суду, де чітко та зрозуміло викладена фабула цієї справи. Згідно з одним із рішень, у листопаді 2019-го суд дозволив арештувати банківські рахунки компанії "Гутенбергз". Примітно також, що "Гутенбергз" і "Електронік Солюшен" навіть у суді користуються послугами одного захисника.

Залиште свій коментар

Вибір редакції