Голова Федерації профспілок обурився заявою Тимошенко

Василь Хара здивований бажанням Юлія Тимошенко притягнути його до адміністративної і кримінальної відповідальності.

Голова Федерації профспілок Василь Хара здивований і обурений гучною заявою прем`єр-міністра Юлії Тимошенко щодо притягнення голови ФПУ до адміністративної і кримінальної відповідальності.

Про це йдеться в заяві Хари, переданій прес-службою ФПУ.

Зокрема, голова Федерації профспілок переконаний, що Тимошенко в розпал передвиборних перегонів забула елементарні правила пристойної поведінки високого посадовця держави, більш того, поширює неправдиву інформацію і робить безглузді заяви.

Хара зазначив, що Федерація профспілок України не брала участі в протестних акціях 9 вересня на Майдані Незалежності в Києві. За його словами, це ініціатива інших профспілок, які не входять до складу ФПУ.

При цьому Хара попередив прем`єр-міністра про те, що всеукраїнські масові акції протесту Федерації профспілок обов`язково відбудуться в жовтні з нагоди Всесвітнього дня боротьби за гідну працю і боротьби з бідністю.

Голова ФПУ зазначив, що працівники практично всіх галузей доведені до відчаю і готові вийти на вулицю тільки для того, щоб їх, нарешті, почула влада. За його словами, Тимошенко прекрасно це розуміє, тому й намагається заздалегідь навісити ярлик "замовлених" акціям протесту людей проти такого життя.

Голова ФПУ вважає, що безвідповідальні дії влади і особисто прем`єр-міністра Тимошенко призвели до того, що майже 70% активного населення України опинилося за межею бідності, близько 8 мільйонів пенсіонерів стали жебраками і вимушені спостерігати, як "вона працює" над остаточним розвалом економіки, яку вони будували важкою працею.

Голова ФПУ заявляє, що саме діючий уряд і особисто прем`єр-міністра потрібно притягти до відповідальності за системне порушення чинного законодавства і невиконання соціальних зобов`язань держави перед власними громадянами. За словами Хари, підставою для цього є рішення трудового арбітражу, який ще з лютого 2009 року визнав правомірними вимоги ФПУ щодо встановлення мінімальної заробітної плати на рівні прожиткового мінімуму, повернув профспілкам право контролювати встановлення цін на газ для населення, зобов`язав уряд повернути заборгованість із зарплати працівникам підприємств державної форми власності і ввести мораторій на підвищення цін і тарифів на соціально важливі товари й послуги тощо.

Хара нагадує, що ФПУ завжди коректно веде соціальний діалог і дотримується правових принципів у своїй діяльності. Але саме Кабмін намагався виключити профспілки з процесу регулювання Національною комісією регулювання електроенергетики ціни на газ для населення, і лише скасування цієї постанови дозволило профспілкам відстояти ціни на газ на початку вересня. Тому Федерація профспілок України даватиме сувору відсіч спробам уряду вирішувати свої проблеми за рахунок простих українців і порушувати принципи ведення соціального діалогу, заявив Хара.

Як повідомлялося, Національний форум профспілок спільно з трудовими колективами підприємств почав 9 вересня Всеукраїнську акцію протесту проти невиплат зарплат і нової хвилі звільнень, що очікується восени.
Того ж дня Тимошенко заявила, що акції профспілок організовані Партією регіонів, і результатом цих акцій має стати втрата "залишків стабільності", а їх організаторів "необхідно притягнути до кримінальної відповідальності".

Читайте також:

Профспілки заблокували підвищення цін на газ для населення

Уряд знизить ціни на газ для священиків

Ціну на газ для населення таки підвищать з 1 вересня

Опалювальний сезон в Києві під загрозою зриву

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: