Голова комітету ВР: Право Мєдвєдєва посилати війська за кордон загрожує Україні

Голова комітету Верховної Ради у закордонних справах вважає, що нове право президента Росії може загрожувати безпеці України.

Рішення Ради федерації РФ про надання російському президентові можливості застосовувати війська за межами російської держави загрожує безпеці України, заявив голова комітету Верховної Ради у закордонних справах депутат Олег Білорус.

"Можу сказати, що це – безпрецедентне рішення і випадок в міжнародному праві. Тому що тільки парламент може ухвалити рішення своїм голосуванням про використання озброєних сил на території інших держав", – заявив депутат.

"Думаю, що це – безпрецедентне рішення. Звичайно ж, це – загроза для України. Це рішення матиме украй негативний резонанс в світі", – підкреслив він.

"Думаю, таке рішення – загроза для всіх пострадянських країн, сусідів Росії, оскільки це рішення стосується якраз їх інтересів і безпеки. І це рішення не може не викликати у відповідь реакції по захисту своїх національних інтересів і підвищенню боєздатності. Загроза полягає в тому, що, якщо президент Росії ухвалює рішення про використання озброєних сил на території інших держав, то добре, якщо мова йтиме про боротьбу з тероризмом у відкритих морях. Але ...може повторитися історія російський-грузинської війни, коли проти обмеженого контингенту озброєних сил Грузії була кинута 129 тисячна озброєна армія, стратегічна авіація і ракети РФ", – підкреслив Білорус.

Тим часом, його колега по комітету депутат Тарас Черновол не вважає, що новий російський закон несе загрозу для України.

"Я не вважаю, що це рішення є загрозою для України, оскільки фактично нічого не змінилося. Для президента Росії і прем'єра не потрібно рішення Державної Думи, оскільки, якби Путін захотів, наприклад, ввести війська до того ж Криму або до Донбасу, то таке рішення Держдума ухвалила б навіть в дві години ночі і без зборів депутатів", – пояснив Черновол.

Нагадаємо, сьогодні Рада федерації на своєму пленарному засіданні надала президентові РФ універсальний мандат на ухвалення рішення про оперативне використання формувань Збройних сил РФ за межами Росії.

Читайте також:

Мєдвєдєву дозволили використовувати російську армію за межами країни

Мєдвєдєв остаточно дозволив використовувати російські війська за кордоном

Держдума остаточно дозволила армію РФ за кордоном

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: