Голова Нацбанку відкрив секрет походження своїх 150 мільйонів гривень

Сергій Арбузов розповів, як ретельно він працював у комерційному банку і як вміло робив інвестиції у 2008-2009 роках, щоб заробити 150 мільйонів гривень.

Глава Національного банку Сергій Арбузов пояснив, де зміг заробити 150 млн гривень і чи сплачені з них податки, а також чому він не користується ідентифікаційним кодом.

"Гроші були зароблені, коли я працював у комерційному банку. Я робив інвестиції, досить давно працюю у банківській системі, розумію, що таке інструмент ОВДП, інші інвестиційні інструменти, а 2008-2009 роки взагалі відрізнялися динамічністю цін на активи ... Насправді смішна історія виходить. Де ці 150 млн фігурують? У декларації. Раз у декларації - значить, податком вони обкладені. Це результат, який підтверджений первинними документами - відповідними договорами, і він перевірявся податковою адміністрацією", - розповів Сергій Арбузов.

"І якщо б я не був у стані вдало вкласти свій капітал і заробити, то який же з мене був би комерційний банкір? Як же я буду керувати чужими грошима, якщо своїми управляти не можу?", - сказав глава НБУ.

"У мене є код - я використовую для цього номер паспорта. Для цього я звернувся в податкову - мені там відмовили. Після цього я звернувся до суду, і мені там дозволили використовувати для ідентифікаційних потреб номер паспорта. Я не роблю операцій без ідентифікації - кожна з них ідентифікована номером паспорта", - пояснив Арбузов.

Нагадаємо, Сергій Арбузов був призначений на посаду голови Національного банку в грудні 2010 року, змінивши на цій посаді колишнього главу НБУ Володимира Стельмаха, п'ятирічна каденція якого закінчилася ще два роки тому. До цього Арбузов у вересні 2010 року був введений в правління Нацбанку, ставши першим заступником Стельмаха. Ще раніше - був призначений головою наглядової ради державного «Укрексімбанку».

Серед інших необхідних документів, які новопризначений глава НБУ надав для схвалення його кандидатури Верховною радою, депутатам була роздана декларація про доходи Сергія Арбузова, в якій значився отриманий в 2010 році дохід у розмірі 150 млн гривень. Ця сума спровокувала хвилю обговорення, як серед народних депутатів, так і в ЗМІ. Зокрема, питання викликало саме джерело таких значних доходів, оскільки зазначена в тій же декларації вартість активів, що належать Арбузову була набагато меншою, ніж отримані доходи.

Крім того, серед поданих документів також була і довідка про те, що Арбузов за рішенням суду може не користуватися ідентифікаційним кодом. У зв'язку з цим депутати висловлювали думку, що таким чином Арбузов може приховувати фінансові операції, що проводяться ним, що недопустимо для майбутнього головного банкіра країни.

Читайте також:

Для Януковича в "Межигір'я" придбали гігантську люстру за 50 тисяч доларів

Невиїзна Тимошенко живе в розкішному палаці поруч із Ющенком та Азаровим

Друг родини Януковича очолив Нацбанк

Голова НБУ володіє будинком на 619 кв м та двома елітними авто

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: