Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Голові окупаційної влади Криму Чалому вдається заробляти мільйони в Україні – журналісти

За три роки після анексії компанії «Таврида Електрик Україна» і «Таврида Електрик Дніпро» отримали з українського бюджету майже 32 мільйони гривень.

Журналісти викрили таємниці мільярдної бізнес-імперії одного з головних загарбників Криму Олексія Чалого, який зараз є «головою» так званих Законодавчих зборів Севастополя.

Однак до того, як 2014 року він був призначений так званим «губернатором» після анексії півострова, Чалий був відомий як бізнесмен, засновник великого холдигу «Таврида Електрик», що виробляє вакуумні перемикачі для  електричних мереж. Їх багато років постачали на українські обленерго, але виявляється, що постачають і досі, йдеться у сюжеті програми «Гроші».

Так, після російської окупації Криму Чалий особисто потрапляє під персональні санкції України і ЄС. Однак його компанії під санкції не потрапили, адже за словами самого Чалого, від певного часу він до «Тавриди» не має ніякого стосунку. Але, як кажуть експерти, це не так.

За словами журналістки Тетяни Курманової, яка є корінною кримчанкою, що покинула Крим після окупації, розібратися у цій ситуації – завдання не з простих. «Таврида електрик» налічує приблизно два десятки фірм у різних країнах, і на перший погляд здається, що вони ніяк не пов'язані.

ВідеоТаємниці бізнес-імперії одного із головних загарбників КримуОлексія Чалого

Через деякий час після анексії Криму Чалий кинувся рятувати свій рідний холдинг. Поставив управляти замість себе у головну із всіх «Таврид» - швейцарську Tavrida Electric Holding AG - спочатку свого бухгалтера Ірину Мінаєву, а потім маловідомого москвича Євгена Козаченко. У Московській філії «ГК Таврида Електрик» і досі офіційно засновником значиться особисто Олексій Чалий, але швейцарське коріння холдингу дозволяє Чалому обходити всі санкції.

Своєю чергою, в Україні ж все складніше: офіційно працює 2 незалежні «Тавриди», одна у столиці. За реєстрами вона належить Олегу Червінському, який є близьким другом і партнером Чалого. Вони розпочали будувати свою бізнес-імперію ще в 90-х. Червінський не був замішаний у політичних справах, тому йому вдалося уникнути санкцій. Інша «Таврида» у Дніпрі, де цілий виробничий полігон, бетонний паркан із колючим дротом та охорона, як на режимному об'єкті - повна секретність. Представниця «Тавриди електрик Україна» відхрещується від зв’язків компанії із Чалим.

Втім, як би у київській філії не намагались відхреститись від зв’язків із Чалим, журналісти дістали очевидний доказ цього: документи, що викривають їхніх російських бізнес-партнерів. Виявляється, одним із постачальників українських «Таврид» є російське «АО Науково-виробниче об'єднання Таврида» -  «НПОТЕЛ» - із Йошкар-Оли, що через компанію ГК «Таврида Електрик» пов’язана із Чалим особисто.

Своєю чергою, сепаратистські зв'язки «Таврида Електрик Україна» і «Таврида Електрик Дніпро» не стають завадою на державних тендерах. За три роки після анексії вони отримали з українського бюджету майже 32 мільйони гривень. Вони  постачають свої вироби для Центренерго, Черкаського, Полтавського та інших обленерго.

В Україні «Тавриди» працюють офіційно і тому платять у наш бюджет податки - це мільйони гривень! Найцікавіше, що серед податків є й військовий збір. Зокрема, на українську армію «Таврида електрик Україна» за останні три роки відправила без чверті мільйон гривень.

Залиште свій коментар

Вибір редакції