Голова організації, яка допомогла "Беркуту" покинути Київ: Це був громадянський акт здорового глузду

Голова організації, яка допомогла "Беркуту" покинути Київ: Це був громадянський акт здорового глузду

Фото: УНІАН

Олександр Ковальов заявляє, що на той момент вивезенням спецпризначенців опікувалися багато громадських та політичних діячів.

Голова організації "Ніхто крім нас" Олександр Ковальов підтвердив ТСН, що отримав підозру від ГПУ, засновану на тому, що його організація допомагала виїхати бійцям розформованого підрозділу "Беркут" з Києва.

"Спочатку у мене в будинку провели обшуки. Потім мене викликали як свідка до ГПУ. Допитували без протоколу години три. Потім їм не сподобалася моя точка зору – вони попросили мене півгодини почекати на вулиці. Потім викликали і кажуть – ось ми вручаємо вам підозру. Я кажу "повна нісенітниця написана в підозрі. Це ви вигадали з пальця", - розповів Ковальов ТСН телефоном.

Ковальов підтверджує, що беркутівцям допомогли виїхати з бази, однак заявляє, що це було зроблено лише з метою не допустити зіткнень. Крім того, про необхідність вивезти бійців, каже голова організації, в той час говорили багато.

"У мене не було ніякої змови з вищим керівництвом МВС. На той момент, в 14-му році, ми дійсно допомагали всім, хто до нас звертався, по обидві сторони. В тому числі і міліції. В той момент всі намагалися піаритися з приводу "Беркута" і всі пропонували вивезти "Беркут" з Києва. Але вони чомусь намагалися вивезти, а сьогодні мені закидають, що я їм допоміг "втекти". Тобто тоді це називалося "вивезти", а зараз називають "допоміг втекти", - зазначає Ковальов.

На уточнювальне запитання, хто ще в той момент займався вивезенням беркутівців із бази на Червонозоряному проспекті, голова організації повідомив: "Були і нардепи, і Автомайдан, і колишній очільник міноборони Гриценко з Автомайданом вивозили. Але чомусь не згадали жодних: ані великих, ані малих депутатів, які про це говорили, а згадали лише нас".

"Дійсно до нас звернулися бійці, що була реальна загроза їм особисто, їх сім'ям. І вони дійсно звернулися за допомогою виїхати з бази. Дійсно ми попросили таксистів, яких ми знали, – вивезіть людей за межі міста з речами. Хто були ці люди, куди вони поїхали, з чим вони виїхали, – я не знаю, я там особисто не був присутнім. Це був громадянський акт здорового глузду, щоб людей випустити. Тому що на той момент вони виконували свої службові обов'язки", - говорить Ковальов.

Справа проти екс-беркутівців, що розганяла Євромайдан 30 листопада 2013 року, далека від вироку

Справа проти екс-беркутівців, що розганяла Євромайдан 30 листопада 2013 року, далека від вироку

Крім того, голова організації "Ніхто крім нас" не впевнений, чи були серед тих, хто виїхав саме бійці "чорної сотні". Оскільки на базі в Києві на той момент перебували різні підрозділи.

Що стосується звинувачень у пособництві знищення зброї, заявляє активіст – зброї цієї ніколи не бачив і нічого про неї не знає, тим більше, що особисто у вивезенні бійців участі не брав.

Підозру від ГПУ Ковальов вважає політичним тиском. Упевнений, що його організація турбує нинішню владу.

"Я розцінюю це як політичний тиск на мене, організацію нашу дружну. Тому що близько осінь. Багато прогнозують, що восени люди вийдуть. А ми, як організація, яка згуртувала багатьох, можемо вийти і підтримати це все. Це не вигідно багатьом при владі. Хоча ми пропагуємо за порядок, за мирну Україну", - упевнений активіст.

Також Ковальов стверджує, що в діяльності його організації неможливо знайти й сліду сепаратизму та антиукраїнської діяльності, а проти минулої влади вони почали виступати ще до Майдану.

"Я був особистим ворогом Януковича, який знищив мій бізнес, мої підприємства за те, за що ми боролися. Та влада була нашим противником. Фатальним противником. Ми робили це для людей, за людей", - заявив Ковальов.

В причетності до розстрілів 20 лютого 2014 року на вул. Інститутській в Києві повідомлено про підозру 26 "беркутівцям", із них п'ятеро заарештовано, триває судовий розгляд. Мінімум 20 "беркутівців" втекли.

Повʼязані теми:

Наступна публікація