Голова російської мафії переконав Кремль, що "купив" Ющенка

Російські ЗМІ стверджують, що Семен Могилевич ввів у оману російську владу, переконавши її в тому, що він захистив інтереси компанії RosUkrEnergo в Україні на рівні президента.

Російська журналістка Юлія Латиніна висловила припущення, що Семен Могилевич, якого ФБР оголосило главою російської мафії номер один, зумів переконати російську владу в тому, що інтереси компанії RosUkrEnergo в Україні захищені ним на найвищому, президентському рівні.

"Важко сказати, наскільки Могилевич був близький, до кого він був близький в російській владі, але достатньо відомо, що в 2003 році була зареєстрована фірма Eural Trans Gas в угорському селищі Чабди чотирма фізичними особами зі статутним капіталом 12 тисяч доларів. І так вийшло, що саме цій фірмі була віддана фактично монополія на експорт туркменського газу через Росію. Причому згідно з угодою, підписаною Путіним і Туркменбаши, для того, щоб це зробити, довелося відмовитися від практики подвійного громадянства між Росією і Туркменією. Тобто, 140 тисяч російських громадян було продано в рабство Туркменбаши за те, щоб фірма Eural Trans Gas, за якою, – вже тоді ФБР говорило – стоїть Семен Могилевич, могла експортувати з прибутком російський газ", - розповіла Латиніна.

"Мабуть, Могилевич, який одвічно спеціалізувався на Східній Європі, переконав своїх партнерів, що у нього все в Східній Європі, в Угорщині, ще десь, схоплено. Взагалі, була фантастична могутність на той момент у пана Могилевича", - уточнила вона.

З огляду на це, Латиніна припустила, що власником RosUkrEnergo є не бізнесмен Дмитро Фірташ, а саме Могилевич. "RosUkrEnergo, як відомо, номінально належить панові Фірташу. Але розумієте, в чому справа? Пан Фірташ і в Eural Trans Gas працював на Могилевича, вірніше пан Фірташ і в Eural Trans Gas працював на фірму, яку ФБР вважає пов`язаною з Могилевичем. А від Могилевича, розумієте, не йдуть, це як від ГРУ: вхід – рубль, вихід – два. Ось якби мені сказали, що хтось працював на Merrill Lynch, а потім на Salomon Brothers – заради бога. А якщо спочатку Могилевич, а потім на себе – я не вірю. Це означає, що "скрисив". "Крис" вбивають. Фірташ у нас живий і здоровий", - переконана журналістка. 

"І ось сталася RosUkrEnergo, яка отримала право експорту російського газу в Україну в найважчий момент конфлікту між Росією і Україною. І у мене є гіпотеза. Гіпотеза полягає в тому, що це була така розводка, цілком бандитська, що в Кремль прийшли і сказали: "Та ми тут цьому Ющенку... Ось дайте нам право експорту газу, ми цього Ющенка купимо". Зрозуміло, що RosUkrEnergo могло функціонувати тільки з відома найвищих російських посадовців, тому що газ – це наше все. З іншого боку, постійно були чутки, що RosUkrEnergo типу це кишеня Ющенка", - заявила вона.

"Так от проблема полягала в тому, що нашим сказали, що Ющенко куплений, а Ющенко не знав, що його купили. І кінчилося все тоді, коли пан Фірташ (як я вже сказала, я не думаю, що він працював самостійно) раптом купує перед "Газпромом" Астраханське газоконденсатне родовище за 80 мільйонів доларів, замість "Газпрому". Тобто як це? Виходить, що гроші виділяли на одне – скажімо, на пана Ющенка, а вони використані зовсім для іншого. І після цього у Могилевича почалися проблеми. Врешті-решт він був арештований, і ось тепер його судять".

Семена Могилевича було затримано у Москві 25 січня 2008 року. Разом із ним правоохоронці затримали власника мережі магазинів ”Арбат Престиж” Володимира Некрасова. Їм інкримінують несплату 1,5 мільйона доларів податків.

Втім, Латиніна переконана, що судять його не за цей випадок, і бачить у справі Могилевича схожість із процесом над Ходорковським.

"Обидвох судять не за те. Ходорковського судять насправді за те, що прозора компанія не вписувалася в непрозору структуру режиму", - переконана журналістка.

Могилевич же, на її думку,  розплачується за те, що "пожартував" з владою: " Чому півтора мільйона доларів написано в звинуваченні? Погодьтеся, не можна ж у звинуваченні, допустимо, написати: "Слухай, пацан, ти, в натурі, обіцяв нам купити Ющенка, а натомість заникав бабки і став купувати собі газові родовища в Росії". Отже написано те, що написано, – написано, що він співвласник "Арбат-престижу", який недоплатив три з половиною копійки податків".

Семен Могилевич розшукувався спецслужбами багатьох країн світу впродовж десятків років. В нього декілька громадянств і прізвищ, зокрема затримано Могилевича було під прізвищем Шнайдер.

Він зокрема був оголошений у розшук в США, де звинувачується у шахрайстві, рекеті і відмиванні грошей.

Могилевичу 61 рік, він родом із Києва, навчався у Львові. Був двічі судимий у Росії та підозрюється у причетності до фінансових махінацій, рекету, шахрайства, відмивання грошей.

Нагадаємо, компанія Дмитра Фірташа RosUkrEnergo була єдиним постачальником імпортного газу до України. Після підписання довгострокових угод про перехід на прямі поставки російського газу до України, компанія втратила свої позиції на вітчизняному паливному ринку та постійно заявляє про тиск з боку української влади.

Читайте також:

Суд залишив Могилевича під вартою

СБУ не має претензій до Могилевича

Фірташ попросив Європу захистити його від України

СБУ: іноземці намагаються захопити 20 українських облгазів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: