Голова УГКЦ готовий залишити свою посаду

Кардинал Любомир Гузар заявив, що вважає за краще передати посаду своєму наступнику зараз.

Глава Української греко-католицької церкви кардинал Любомир Гузар готовий передати свою посаду.

"Я не вічний. Мені здається, що краще передати своє правління зараз, спокійно, щоб справа тривала. Церква є живою, і ніхто не є незамінним. Наша церква зробила величезну просування за останні 14 років, але перед нами ще довгий шлях до повної організації", - сказав глава УГКЦ, відповідаючи на питання про ймовірність підготовки наступника.

Владика Любомир (Гузар) підкреслив, що він не вирішує, хто буде його наступником, це питання компетенції Синоду. "Такі речі потрібно робити спокійно, без сверхемоцій. Я не маю готової дати, це певний процес", - сказав він.

Любовир Гузар очолює УГКЦ з січня 2001 року. Він став першим главою церкви, обраним за час незалежності України.

Глава УГКЦ народився у Львові 26 лютого 1933 року. У 1944 році його родина змушена була виїхати з України. Спочатку жила в Австрії, а в 1949 році переїхала до США.

Гузар у березні 1948 року присвячений в сан священика. Проводив діяльність священика в США, в той же час продовжив навчання, вивчаючи філософію в університеті Нью-Йорка. Богословську освіту здобув у Католицькому університеті у Вашингтоні. У 1954 році він отримав ступінь бакалавра, 1967 році - ступінь магістра. У квітні 1977 року був висвячений патріархом УГКЦ Йосифом Сліпим у сан єпископа.

У 1993 році повернувся в Україну. До квітня 1996 Гузар був екзархом Києво-Вишгородської єпархії. 14 жовтня 1996 Синод єпископів УАПЦ обрав його єпископом-помічником з делегованими правами глави УГКЦ.

Був обраний главою УГКЦ 25 січня 2001 після смерті кардинала Мирослава Івана Любачівського.

Як відомо, православна церква сприймає УГКЦ як католицьку церкву, тому експерти та релігієзнавці вказують на неможливість сьогодні об'єднання православ'я і католицтва в одній Церкві.

Українська греко-католицька церква виникла на підставі Брестської унії 1596 року про об'єднання православної і католицької церков на території Речі Посполитої, з визнанням верховенства папи римського і ряду католицьких канонів при збереженні східного обряду.

Після Львівського собору 1946 року була ліквідована, хоча продовжувала діяти нелегально в західних областях УРСР і за кордоном. У 1989 році УГКЦ була фактично заново легалізована внаслідок дипломатичних домовленостей між Михайлом. Горбачовим і папою Іваном-Павлом II. 

Читайте також:

Греко-католики запропонували Ющенку згадати у новій Конституції Христа

Папа Римський звернувся до світу з різдвяним посланням

Під час різдвяної меси божевільна напала на Папу Римського

РПЦ запропонувала Наполеона як альтернативу "язичнику" Діду Морозу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: