Голова Верховного суду попросив Януковича ліквідувати судову реформу

Голова ВСУ написав листа президентові з проханням ветувати закон про судоустрій, який порушує принципів незалежності суддів і негативно впливає на імідж України.

Голова Верховного суду Василь Онопенко просить президента Віктора Януковича ветувати закон про судоустрій.

Про це йдеться в його листі до Януковича, повідомляє прес-служба ВСУ.

Онопенко звернувся з відповідним листом до Януковича, де зазначив, що новий закон створює передумови для неправомірного впливу на суд, втручання у діяльність судових органів та суддів, порушення принципів незалежності суддів і самостійності судів.

"Йдеться, зокрема, про продовження законом практики неправомірного розширення повноважень Вищої ради юстиції, наділення міністра юстиції правом визначати кількість суддів у судах", - зазначено у листі.

На думку Онопенка, "закон створює передумови і несе серйозні загрози посягань на незалежність судової влади, а також гарантоване Конституцією право громадян на судовий захист".

Крім того, він вважає, що закон негативно вплине на імідж України і завадить утвердженню демократії.

Голова ВСУ наголосив, що закон містить численні юридично не обґрунтовані положення, прогалини, внутрішні суперечності.

На його думку, це унеможливлює належне врегулювання правових засад судоустрою, статусу суддів та судочинства відповідно до Конституції та міжнародних стандартів.

Онопенко нагадав, що експерти вказували на численні помилки в законі ще до першого та другого читання, але їх висновки і пропозиції було проігноровано.

В листі голова Верховного суду також перелічив основні зауваження до закону.

Наприклад, як йдеться у листі, закон не відповідає конституційним нормам "запровадження повної (суцільної) спеціалізації судів, утворення нового вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ".

7 липня Верховна рада ухвалила в цілому закон "Про судоустрій і статус суддів", ініційований президентом Віктором Януковичем та розроблений його командою. За ухвалення даного документу проголосували 260 з 264 народних депутатів, зареєстрованих в сесійній залі.

Перед цим фракції БЮТ та НУ-НС у повному складі залишили сесійну залу парламенту на знак протесту проти того, що депутати від коаліції відмовляються враховувати пропозиції до законопроекту, внесені опозицією.

Опозиція заявила, що звертатиметься до Конституційного суду України з поданням щодо конституційності ухваленого закону

Читайте також:

Опозиція оскаржить судову реформу Януковича у КС

Рада схвалила судову реформу Януковича

Європа не зрозуміла судової реформи України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: