Голова Європарламенту сподівається на зближення між Україною та ЄС

Бузек зазначив, що в Україні з'явилася стабільність. Однак додав, що в ЄС виникли сумніви щодо дієвості демократичних принципів на території держави.

Єжи Бузек
Єжи Бузек
Голова Європарламенту Єжи Бузек сподівається, що роботу над угодою про асоціацію між ЄС та Україною завершать упродовж головування Польщі в Євросоюзі, до кінця року. Про це він заявив у ході чат-конференції у понеділок, 27 червня.

На запитання про те, як голова Європарламенту оцінює останні події в Україні, Єжи Бузек відповів, що на його думку є дві новини. Гарна полягає в тому, що в Україні з'явилася стабільність. Погана ж стосується того, що в керівництва Євросоюзу виникли сумніви, чи справді діють в Україні демократичні принципи, зокрема, вільно функціонує судова система, чи можуть вільно, без тиску, працювати засоби масової інформації.

Водночас Єжи Бузек наголосив, що Україна залишається головним партнером ЄС на Сході і він очікує, що роботу над угодою про асоціацію вдасться завершити іще під час польського головування в ЄС. Відповідні функції Варшава перебирає на себе у липні й виконуватиме їх до кінця року.

Єжи Бузек також повідомив, що за наступні півроку двері до ЄС мають відкритися для Сербії. І це попри те, що Брюссель все ще очікує на видачу Міжнародному трибуналу в Гаазі ще кількох сербських воєнних злочинців. У цьому процесі, на думку Бузека, взірцем має бути Хорватія.

Зазначимо, що голова Європарламенту спілкувався із журналістами, та й з усіма бажаючими у формі чату в інтернеті, головною темою якого були принципи польського головування в ЄС.

Протягом години Бузек встиг відповісти на запитання щодо стабільності євро, про зміну клімату, про те, чи не варто Європейському парламенту перенести усі засідання до Брюсселя, а не подорожувати весь час до Страсбурга. Тема "подорожей" хвилювала учасників чату і в іншому контексті, зокрема, бажання деяких держав ЄС запровадити знову контроль на кордонах. Єжи Бузек закликав захистити принципи Шенгенської угоди щодо свободи пересування, які він назвав одним з головних досягнень ЄС.

Читайте також:

У Європі не розуміють, чому Януковича не судили

Янукович сподівається на відміну віз з ЄС до Євро-2012

Євросоюз не хоче пускати на свій ринок українських кондитерів

ЄС вводить обмеження на переміщення в межах Шенгену

Керівництво Євросоюзу звинуватило Януковича в авторитаризмі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: