Голови трьох обласних рад вимагають відставки Табачника

Губернатори вимагають відставки Табачника та призначення на цю посаду "людини з адекватною стратегією розвитку української освіти та науки".

Голова Івано-Франківської ОДА Олександр Сич, голова Львівської ОДА Олег Панькевич та голова Тернопільської ОДА Олексій Кайда направили звернення президентові Віктору Януковичу та прем'єру Миколі Азарову з приводу знищення української освіти.

Про це повідомили в прес-службі ВО "Свобода".

Як стверджується у заяві, псевдоновації міністра освіти, молоді та спорту Дмитра Табачника промовисто засвідчують "повернення у типово радянську антиукраїнську систему освіти і фінансове відчуження її від можливостей більшості українців".

"Перший вектор нищення освіти спрямований на демонстративне усунення української гуманітарної складової з навчального процесу... Йдеться про зменшення прохідного балу з української мови під час вступу до вишів, скасування іспиту з української мови при завершенні бакалаврату та під час вступу до аспірантури та можливість тестуватися мовами національних меншин, переведення на навчання іноземців з державної української мови на російську", - наголошується в тексті.

Особливе несприйняття у губернаторів викликав проект "Концепції мовної освіти в Україні", "основна засада якого – "вільний вибір мови навчання", що асоціюється з добровільно-примусовим правом відмовлятися від вивчення української мови".

За словами заявників, Концепцією намагаються впровадити в освітній простір абсолютно невідповідні терміни: "людиноцентризм", "природовідповідність" тощо, за якими криється єдина мета: усунути українську національну складову освіти.

У заяві наголошується також про переписування підручників з історії України, "звідки брутально вилучають історичні факти протиборчого змагання нашої нації за право мати незалежну державу".

"Знищення української гуманітарної складової освіти – добре продуманий план міністра-українофоба", - стверджують автори.

У заяві йдеться, що другим напрямом нищення української освіти є повернення її у відверте корупційне русло, що пов'язано з руйнуванням системи ЗНО: Міносвіти змінило умови вступу до вишів, запровадивши разом із результатами ЗНО бали шкільного атестата, бали із підготовчих курсів вибраного абітурієнтом вишу.

Згідно з текстом, "третій напрям нищення української освіти є – безглузда прив'язаність класифікації вишів до кількості студентів, намагання обмежити права студентів через відсутність фінансування на студентське самоврядування, запровадження індексування плати за навчання та його перегляд в односторонньому порядку керівництвом вишу, зменшення бюджетних місць навчання удвічі – і загалом централізація керівництва вишів з метою повного усунення їхньої самостійності".

Губернатори вимагають відставки Табачника та призначення на цю посаду "людини з адекватною стратегією розвитку української освіти та науки".

Читайте також:

У Табачника російську літературу в Концепцію літературної освіти вписали потайки

Роман про Голодомор викинули зі шкільної програми

Табачник розповів про переваги російської мови

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: