Головна бібліотека України під загрозою

Відколи почали будувати метро "Деміївська", у Національній бібліотека імені Вернадського стали з'являтися тріщини.

Національна бібліотека України ім. В. Вернадського (Фото: www.nbuv.gov.ua)
У книгозбірні бояться, що стане з бібліотекою, коли під нею почнуть ходити поїзди метро.
У провідній бібліотеці країни - Національній книгозбірні імені Вернадського - неспокій. Керівництво схвильоване появою тріщин всередині і ззовні будівлі. Як твердять у бібліотеці, тріскатись приміщення почало два роки тому, коли навпроти почали будувати станцію метро. Тепер тріщини збільшуються, твердять бібліотекарі і просять допомоги - провести експертизу, яка б визначила причину появи тріщин.

Олександр Оніщенко, головний інженер бібліотеки, укотре оглядає тріщини на фасаді будівлі, каже - вони з'явилися два роки тому, щойно навпроти бібліотеки почали будувати станцію метро. Тріщини замазали і наклеїли так звані "маячки", спеціальні позначки, де вказано дату появи деформацій. Згодом тріщини у стінах тільки збільшувались, твердить співробітник бібліотеки, а потім і плитка відпала.

Тріщини з'явились і на кількох поверхах усередині бібліотеки, каже заступник директора Віктор Василюк.

Заступник директора бібліотеки каже, що з проханням припинити роботи звертався до метробудівців, але ті не зважали, і будівництво тривало: "У цій будівлі мільйони цінних примірників. Є книги, яким понад шістсот років”.

Поки що загрози ні книжкам, ані читачам немає, але в бібліотеці переймаються - чи не тріскатиметься й далі будівля, коли під землею почнуть ходити поїзди метро.

Будівництво метро в Харкові
УНІАН
Метробудівці спростовують зв'язок між будівництвом метро й тріщинами в бібліотеці.
Від бібліотеки до майбутньої станції метро - сто метрів. Будівельники поспішають виконувати роботи, щоб здати станцію наступного року.

Метробудівці не винні в появі тріщин на будівлі книгозбірні, переконаний головний інженер інституту "Укрметротунельпроект" Сергій Іванчик. Саме його фахівці розробили проект, за яким нині будують станцію "Деміївська". Перед початком будівництва фахівці вивчили стан усіх будинків, що поруч із майбутньою станцією, визначили, чи витримають ті всі навантаження, пов'язані з будівництвом метро.

Головний проектант показує на карті відстань між майбутньою станцією метро та бібліотекою.

Проектант станції "Деміївська" звинуваченням обурюється. До них, мовляв, на предмет впливу будівництва на приміщення бібліотеки не звертались. Чітко сказати, що буде з приміщенням бібліотеки і чи справді впливає будівництво на її стан - можна буде лише після проведення спеціальної експертизи. Гроші - понад 60 тисяч гривень, днями на це вже виділила академія наук. Тепер справа за науковцями.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: