Головна обсерваторія України подарувала всім охочим доступ до своїх телескопів

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Один день кожен міг завітати до центру дослідження космосу та власними очима роздивитися планети.

Головна обсерваторія країни вирішила влаштувати свято телескопів. Удень, коли на небі не видно ні Місяця, ні зірок, можна було скористатися одним із кращих у світі сонячних телескопів, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Астроном Сергій Осипов спрямовує сонячний промінь дзеркалом. Алюміній так добре відполірований, що і мухи не заважають. "Вона у нас не в фокусі, то все зникає. Фокус – там", - пояснює він, чому не переплутає комаху з якимсь НЛО. Керівник проекту з вивчення Сонця уважно спостерігає за світилом уже сім років. Коли завершиться 11-річний цикл сонячної активності, науковці спробують передбачити, коли і де на Землі випаде сніг і чи буде спека через зміни на Сонці.

ВідеоГоловна обсерваторія відзначає 100-річчя Академії наук та День телескопа

Українські астрономи на порозі грандіозного відкриття. Незабаром спробують спрогнозувати зміни клімату для кожної країни. Усе це ТСН дізналася в Головній обсерваторії, де відзначають 100-річчя Академії наук та День телескопа. Гостям показали найстаріший київський телескоп. 

Головна обсерваторія відзначає 100-річчя Академії наук та День телескопа

"Що трапляється на Сонці? Ми знаємо, трапляються плями, спалахи всілякі, протуберанці. Американці 35 років цей ефект ловили. Сказали: спокійна сонячна атмосфера, не міняється. А ми бачимо, що і активна змінюється, і спокійна змінюється. Розуміючи, як змінюється Сонце, ми можемо передбачити, коли буде похолодання", - пояснює науковець.

На свято вчені показують також найстаріший київський телескоп. Він збільшує у 150-300 разів, і вже на пенсії – апаратом не користуються. Але свої відкриття він зробив. "Для серйозних відкриттів він не годиться, але дуже багато було досліджено змінних зірок. Зорі є постійного блиску, а є змінні. Туди-сюди. Як дихає чоловік, так і зоря може дихати", - пояснив Георгій Ковальчук.

Фотогалерея Астрономи за допомогою потужного телескопа зробили фото Tesla у відкритому космосі (5 фото)

У темну частину добу цікавим киянам запропонували подивитися на Сатурн. Для туристів готують і найбільший телескоп Головної астрономічної обсерваторії. Діаметр дзеркала там 70 сантиметрів. Колись французький астроном підтвердив свій здогад про супутник Сатурна саме на ньому. День телескопа кияни зможуть відзначати аж до ранку.

Кореспондент ТСН Станіслав Фещенко

Залиште свій коментар

Вибір редакції