Головні конкуренти та голосування у два "тури": стало відомо, як обирали очільника Помісної церкви

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Митрополит Епіфаній отримав 36 голосів.

Головним "конкурентом" нового предстоятеля української Помісної церкви Митрополита Епіфанія був митрополит Симеон від УПЦ Московського Патріархату.

Про це у ефірі Радіо Свобода заявив директор Департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури України Андрій Юраш.

Він розповів, що 200-м учасникам Собору було запропоновано перелік усіх архієреїв, які беруть участь в цьому Соборі, крім колишніх предстоятелів (Патріарха Філарета і митрополита Макарія).

Усі учасники Собору могли позначити того кандидата, якого хотіли бачити главою Церкви. "Тут таке відбулося рейтингове голосування", - пояснив Юраш.

Фотогалерея Як відбувався Об’єднавчий собор трьох православних церков України (14 фото)

Потім три учасники, які набрали найбільше голосів, були внесені у другий бюлетень і вже з поміж них (і тільки архієреї) обрали митрополита нової Церкви

За словами Юраша, в другий тур потрапили Митрополит Епіфаній, митрополит Симеон (УПЦ МП), єпископ Володимир Черпак (УАПЦ).

"Досить демократичні були вибори. Митрополит Епіфаній отримав 36 голосів, митрополит Симеон - 28. Ось такий розрив був між цими двома претендентами", - розповів Юраш.

Нагадаємо, 15 грудня У Києві відбувся Об'єднавчий собор на якому представники трьох православних церков України ухвалили рішення про утворення Помісної церкви та обрали її предстоятелем митрополита Переяславського та Білоцерківського Епіфанія.

Тепер новообраний митрополит Київський поїде до Стамбула 6 січня для отримання Томоса з рук Вселенського патріарха.

Відео В Україні створили Єдину помісну православну церкву

Сьогодні архієреї та державні очільники оголосили історичне рішення. Предстоятелем церкви обрали 39-річного митрополита Епіфанія - представника Київського патріархату.

В Україні створили Єдину помісну православну церкву

Залиште свій коментар

Вибір редакції