Головні випробовування українців у 2009 році

Журналісти ТСН зробили підсумки найважчих випробовувань, через які пройшла Україна за рік.

В Україні знову повінь, а в країні до неї не готові. Як і до снігу серед зими, і традиційного наступу грипу, і продовження газових війн. 2009 рік вкотре змушував нас повторювати пройдене.

Перше випробовування українців у 2009 році – газова війна. Технологічно Україна виграла здивувавши росіян реверсом газу зі сховищ. Та медійну війну виграв Кремль.

Продовженням газової війни стали внутрішні чвари у країні: Тимошенко, Хорошковський, "Нафтогаз".

Наступне випробовування - злет долара. Новорічна ціна – 10 гривень. Посеред весни курс стабілізувався. Нацбанк не скупився, збивав попит на зелені, проводячи аукціони для тих, хто мав валютні кредити. Депозити дозволили забирати всім, але охочих було більше, ніж грошей. На початку року фінансисти прогнозували, що зникне чи не півсотні малих або середніх банків. А не встояли менше десятка дрібних.

Третє і найсвіжіше випробовування – свинячий грип. В Україні його ще не було, а 50 млн на першочергові заходи з бюджету виділили. Згодом прокуратура порушить кримінальну справу за службову недбалість.

Випробовування чекало і абітурієнтів. Дозволили вступати всім і куди завгодно. А зараз виявилося, що дехто з них – студенти несправжні. Наступного року пільговикам дозволять вступати лише до одного вузу. А усі випускники не здаватимуть у школі іспитів, писатимуть лише контрольні.

Ще одне випробовування – суд у Гаазі. У тамтешньому суді Зміїний позов України та Румунії. Феміда визнала острів Зміїний островом - як хотіла Україна. Але територію довкола нього - майже увесь шельф - отримала Румунія. Утім, моря більше - за Україною.

Захоплення українських моряків сомалійськими піратами і довгі місяці очікування викупу. "Фаїна" і "Аріана" стали відомі у всьому світі.

Детальніше про всі випробовування, які ми пережили у 2009 році дивіться у відео ТСН.

Читайте також:

Топ-10 найкрасивіших спортсменок 2009 року

Топ-10 найвидатніших жінок року - 2009

У 2009 році світ уберегли від нової Великої депресії

ВідеоВипробовування 2009-го

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: