Головний метеоролог поскаржився, що для точних прогнозів не вистачає грошей

Дата публікації
Перегляди
1912
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Головний метеоролог поскаржився, що для точних прогнозів не вистачає грошей

Гідрометцентру для точних прогнозів не вистачає супер-комп'ютера

Кульбіда запевнив, що якість прогнозування Укргідрометцентру знаходиться на середньому рівні для європейських країн.

Начальник Українського гідрометеорологічного центру Микола Кульбіда зазначає, що прогнози Гідрометцентру рідко бувають неточними і відповідають середньоєвропейському рівню.

"Говорити, що ми часто даємо неточні прогнози, - це явно перебільшення, все-таки якість наших прогнозів гарантується використанням європейських і американських моделей. Якість нашого прогнозування знаходиться на середньому рівні для європейських країн", - сказав він на брифінгу в понеділок в Києві, відповідаючи на питання журналістів про те, чому прогнози Гідрометцентру часто не відповідають дійсності.

При цьому Кульбіда зазначив, що Укргідрометцентр хотів би більшої уваги з боку держави, особливо в плані переоснащення (це стосується системи спостереження, наявності автоматичного метеорологічного комплексу, оснащення метеорологічними метеолокаторами).

"Але це все дуже дорогі системи, на які сьогодні коштів немає", - додав він.

Начальник Гідрометцентру також хотів би, щоб в розпорядженні його структури був супер-комп'ютер, що дозволяє проводити більш точні обчислення і давати деталізовані прогнози по всій території України. Він зазначив, що вартість даного комп'ютера становить від 3 до 5 млн євро і дозволити собі його Гідрометцентр і держава в даний час не можуть.

Кульбіда також вказав на те, що Міністерство надзвичайних ситуацій і особисто міністр Віктор Балога в минулому і цьому році вживали заходів, щоб гідрометеорологічна служба України отримала додаткове фінансування, але поки ці зусилля не дали результатів.

Кульбіда сподівається, що в майбутньому Гідрометцентру та МНС вдасться домогтися більшого фінансування гідрометеорологічної служби.

Головний метеоролог запевнив, що прогнози гідрометцентру рідко бувають неточними

Головний метеоролог запевнив, що прогнози гідрометцентру рідко бувають неточними

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1912
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація