Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Головний податківець Київщини Олексій Кавилін: "Руйнування тіньових схем з ПДВ дозволило залучити до бюджету додаткові 3 млрд грн"

Завдяки руйнуванню корупційних схем з податком на додану вартість протягом 2018 року до державного бюджету надійшло на 2,8 млрд грн більше у порівнянні з минулим роком.

Про це в ефірі радіо "Голос Столиці" заявив Начальник Головного управління ДФС у Київській області Олексій Кавилін.

"У 2018 році до Державного бюджету надійшло 11,3 мільярда гривень податкових платежів. З них - 5,2 мільярда гривень або 46% - це сплата податку на додану вартість. Порівнюючи цей показник з 2017 роком, сума надходжень зросла на 1,37 млрд. грн. Якщо проаналізувати показники середньомісячних перерахувань до бюджету, то у 2018 році вони складали 433 млн. грн., а у 2019 збільшилися до 600 мільйонів гривень на місяць", - зазначив податківець.

За його словами, крім зростання обсягів виробництва та реалізації, збільшити суму надходжень вдалося завдяки трьом головним чинникам.

"По-перше, майже 100% платників перейшли на подачу документів в електронному вигляді. По-друге, важливу роль зіграло запровадження системи моніторингу та критеріїв оцінки ризику податкових накладних. Так, завдяки цьому за два роки нам вдалось значно мінімізувати тіньовий сектор економіки: так звані фіктивні підприємства - "схематози". І вже будь-які маніпуляції, махінації, втручання до сум податкового зобов’язання та податкового кредиту значно зменшилися. Я би сказав, що вони майже зійшли нанівець. По-третє, це відкритий діалог з суб’єктами підприємництва  Київщини і створення рівних умов для ведення легального бізнесу", - заявив Олексій Кавилін.

Головний податківець Київщини підкреслив, що перехід на електронну систему адміністрування ПДВ забезпечив прозорість, якої не було раніше. В результаті державний бюджет одразу відчув це зростання у вигляді позитивної динаміки росту надходжень.

"Буквально днями Державна фіскальна служба завершила доопрацювання Реєстру Електронного кабінету в частині вивантаження даних Реєстру платників податку на додану вартість. Крім цього, розроблено програмне забезпечення   для автоматизованого вивантаження  повного переліку платників ПДВ. Більше того, від початку адміністрування ПДВ в електронному вигляді, у кожної юридичної особи з’явився окремий електронний рахунок з цього виду податку. Я переконаний,   запровадження технічних новацій та розширення спектру електронних послуг  забезпечують прозорість та зручність адміністрування податків та автоматизацію всіх процесів, а відтак – і своєчасне наповнення бюджету", - підсумував посадовець.

Нагадаємо, Олексій Кавилін обіймає посаду начальника Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області із жовтня 2016 року.

Залиште свій коментар

Вибір редакції