Головний військовий прокурор  назвав "Правий сектор" незаконним збройним формуванням

За два роки добровольці не оформлені офіційно

Добровольчий корпус "Правий сектор" юридично є незаконним збройним формуванням. Про це заявив головний військовий прокурор Анатолій Матіос.

"За всіма юридичними конструкціями, ознаками і згідно з українською Конституцією ДУК "Правий сектор" є, якщо сухою і юридичною мовою, незаконним озброєним формуванням на території держави", - сказав Матіос в інтерв'ю "Громадському радіо".

За словами прокурора, ПС – єдиний добровольчий батальйон, хто за два роки не оформився офіційно у складі силових структур.

"Я можу на коліна стати при згадуванні прізвищ усіх загиблих з "Правого сектору", які загинули в ДАПі, Пісках, Авдієвці, Волновасі, Дебальцевому. Це – герої, еліта нації. Це надзвичайні патріоти держави. Але використання патріотів у політичних цілях без означених державницьких позицій – це розвал підвалин держави. Ми бачили Мукачево. Зараз дуже неоднозначний Драгобрат. З розколом суспільства", - заявив прокурор.

За словами Матіоса, роззброєнням незаконних озброєних угрупувань має опікуватись МВС. Водночас голова військової прокуратури не вірить у спроможність поліції впоратись з цим завданням.

"Я рахую, що на даний момент, міліція, внаслідок недосконалої реформи, без створення перехідного етапу між старим і новим, повністю втратила контроль над станом злочинності в державі", - додав він.

Раніше Провідник "Правого сектору" Дмитро Ярош заявив про свій вихід з організації. Крім того, у ПС заявили про вихід кількох батальйонів, які базуються на Заході країни.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: