Гончарук пообіцяв, що уряд не втручатиметься у справу націоналізації "ПриватБанку"

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Водночас прем'єр заявив, що посприяє реформуванню судової системи.

Кабмін не втручатиметься в справу щодо націоналізації "ПриватБанку", але буде працювати над судовою реформою для того, щоб суди не могли ухвалити несправедливих рішень, які похитнуть стабільність України.

Про це під час інвестиційного форуму у Маріуполі 29 жовтня повідомив прем'єр-міністр Олексій Гончарук.

Глава уряду переконує, що Кабінет міністрів застосовуватиме інструменти, які допоможуть українським судам ухвалювати справедливі рішення: "Питання ПриватБанку наразі знаходиться у площини судів. Ми маємо робити так, щоб суди не ухвалювали не справедливі рішення. Це те, що ми точно будемо робити. І всі доступні нам інструменти на цьому шляху будуть застосовані".

За словами Гончарука, уряд не може втручатися у судові процеси, адже судова гілка влади є незалежною від виконавчої.

"Від цього залежить макростабільність у країні. Якщо люди не побачать, що правила змінилися — інвестори не прийдуть. Щодо деталей: рішення в кейсі Привату в площині судів, як я вже сказав, суди мають бути незалежними, бо якщо політики втрачаються в судові рішення — ні інвестиціям. Але розуміємо, що існуюча судова система потребує реформування, тож ми максимально швидко реформувати систему, щоб унеможливити судове рішення", – додав прем'єр.

Раніше повідомлялося, що 18 квітня Окружний адміністративний суд міста Києва ухвалив рішення про незаконність націоналізації "ПриватБанку" через порушення процедури, яка визначена на законодавчому рівні. На інформацію одразу відреагували в НБУ та самому "ПриватБанку". Перші заявили, що рішення адмінсуду не вплине на економаічну стабільність державі, у "ПриватБанку" теж переконували, що робота фінустанови ніяк не порушилася і продовжує бути стабільною.

Своєю чергою президент України Петро Порошенко з цього приводу скликав засідання РНБО, де доручив Службі безпеки та Генеральній прокуратурі після завершення всіх необхідних судових процедур оцінити, чи є підстави для порушення кримінальної справи щодо суддів.

Зазначимо, рішення про націоналізацію банку державою було ухвалено 18 грудня 2016 року. Причина - нестача в капіталі "ПриватБанку", яку виявили за результатами стрес-тестування. Після цього бізнесмен Ігор Коломойський подав позов до суду та пояснив це тим, що питання націоналізації фінансової установи для нього є прициповим

Відео Засідання у справі націоналізації "ПриватБанку" не відбулося

Визнання недійсним договору купівлі-продажу акцій "ПриватБанку". Господарський суд столиці призупинив відповідне провадження на етапі дебатів. До закінчення розгляду іншої - пов'язаної справи. Учасників процесу про це не попередили, і на заплановане засідання вони прийшли. Але до суду потрапити не змогли: анонім повідомив про замінування.  

Засідання у справі націоналізації "ПриватБанку" не відбулося

Залиште свій коментар

Вибір редакції