"Гонконг", "Брісбен" і "Мічиган". Українців попередили про одразу три штами грипу

У цьому епідсезоні захворіє на 14% більше українців.

У новому епідемічному сезоні в Україні очікують три штами грипу: "Гонконг", "Брісбен" і новий для українців штам "Мічиган".

Про це повідомив заступник голови КМДА Микола Поворозник із посиланням на МОЗ.

Зазначається, що столичні заклади охорони здоров'я активно готуються до появи нових збудників грипу.

"Торік грип типу А (H1N1), до якого належить і штам "Мічиган", циркулював на дуже низькому рівні. Але попри "неагресивність" штаму медики вважають, що цього року епідемії грипу вже не уникнути", – наголосив чиновник.

У відомстві спрогнозували зростання кількості захворілих на 14%.

"Оскільки вірус "Мічиган" є підвидом "свинячого" грипу, то він має схожі ознаки захворювання. Його інкубаційний період складає 4-7 днів. Грип "Мічиган" відрізняється важким перебігом із великою ймовірністю виникнення ускладнень", – попередив заступник голови КМДА.

У хворих спостерігається підвищення температури до 38,7 С – 40 С, яка лишається високою протягом трьох і більше діб. Також у хворих може спостерігатися один або кілька наступних симптомів: головний біль, ломота або біль у суглобах, м'язах; сонливість, слабкість, відмова від їжі; кашель без відходження мокроти; рясне виділення поту; сухість слизових оболонок рота, носа, носоглотки.

Під час прогресування грипу стан хворого може ускладнюватись через розвиток пневмонії, серозного менінгіту, енцефаліту.

При зараженні вірусом грипу "Мічиган" ускладнення розвиваються досить швидко та протікають складно.

Нагадаємо, двомісячне немовля померло від кашлюку на Львівщині. За словами лікарів, хлопчика привезли на 10-й день хвороби, коли він уже задихався від нападів кашлю. Згодом у міста ще двоє малят потрапили до реанімації через кашлюк.

Зазначається, що батьки не одразу зрозуміли, що у малят кашлюк. Вони деякий час лікували дітей від респіраторної інфекції. Проте, дітям ставало дедалі гірше.

Наразі немовлята перебувають у відділенні реанімації Львівської обласної інфекційної лікарні, медики намагаються полегшити їхній стан.

Стан дітей важкий, але вони дихають самостійно. 

ВідеоДвоє львівських немовлят потрапили до реанімації із кашлюком

Залиште свій коментар