"Горбатий" запорожець відсвяткував 50-річний ювілей

Ювілей класики радянського автопрому відсвяткували автопробігом по Україні під гаслом "Запорожці" всіх країн - єднайтеся".

Ювілей ЗАЗ-965_3
УНІАН
"ЗАЗ-965" під час першотравневої демонстрації, у Запоріжжі, 1 травня 1960 р.
Цього року легендарному "горбатому" "Запорожцю" виповнилося рівно 50 років. Ювілей класики радянського автопрому відсвяткували автопробігом по Україні. Гасло акції - "Запорожці" всіх країн - єднайтеся".

Напередодні до Запоріжжя з'їхалися 50 "горбатих" і більше 50-ти автомобілів ЗАЗ більш пізніх років випуску. Для участі в автопробігу приїхали шанувальники ректор-автомобілів з Росії, Молдови, Білорусі, Німеччини.

Учасники акції особливо відзначили, що наступного року "горбатий" запорожець перейде в розряд антикварних авто.

Перший "Запорожець" вийшов з експериментального цеху 18 червня 1959 року. До кінця року було виготовлено ще 30 машин. У липні 1960-го року автомобіль вирішили показати в Москві.

Дорогою два спеціально виготовлених зразки оглянули в Києві члени Президії ЦК Компартії України. 18 липня 1960 року автомобілі оглядало в Кремлі вище керівництво СРСР. У серпні п'ять машин ЗАЗ-965 прийшли до Москви для випробувань в лабораторіях.

За шість років завод "Комунар" виготовив майже 300 тисяч "Запорожців".

У 1983 році у Львові був створений клуб власників антикварних запорожців. Стати членом клубу може кожен любитель запорожців, який шанує і доглядає своє авто.

Читайте також:

Новий "монстр" від Bugatti побив світовий рекорд швидкості

Росіяни випустили елітний броньовик з китових пенісів

У Києві відкрилася унікальна виставка ретро-автомобілів. ФОТО

Ціни на автомобілі скоро повернуться на докризовий рівень

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: