Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Гори сміття, кілометрові затори, стихійна торгівля. Як нині відпочивається в одеській Затоці

Десятиденний відпочинок на курорті може обійтися в 20 тисяч гривень.

Кілька років тому одеську Затоку естонські інвестори мали намір перетворити на курорт європейського рівня. Але через втручання тамтешньої мафії та відсутність підтримки з боку владних структур ці плани не втілилися.

У "ТСН.Тиждень" вирішили перевірити, як сьогодні йдуть справи в найвідомішого й найбільшого українського курорту.

Ціни на проживання поблизу моря достатньо високі. Аби провести 10 днів у не надто сучасному номері з кондиціонером, на двох треба викласти 10 тисяч гривень. Подружжю, що приїхало на відпочинок з дитиною, доведеться підготувати ще тисячу гривень. Дорога на авто в середньому обійдеться в 3 тисячі гривень. Для повноцінного харчування варто відкласти ще 5 000 - 7 000 гривень: обід у кав'ярні для сім'ї з трьох осіб коштуватиме приблизно 300 гривень. Загальний бюджет відпочинку двох осіб складе 20 тисяч гривень (якщо помешкання - поблизу моря). 

Відео Інспекція ТСН.Тижня: чим Одеська Затока вразила громадянина Німеччини

Проблеми існують і на рівні місцевої влади: кілька років тому державна база відпочинку була спалена. При в'їзді у селище тягнуться кілометрові затори, а Центральну алею Затоки перетворили на ринок стихійної торгівлі поруч з горами сміття. Ще одна проблема селища - відсутність на набережній громадських вбиралень та пляжних душів. Лише подекуди стоять кабінки для перевдягання.

Історик Олександр Вербицький вже 24 роки є громадянином Німеччини. Він обожнює відпочивати на середземноморському узбережжі, а українську Затоку востаннє бачив хіба у радянській юності. Після поїздки 60 кілометрами розбитої дороги від Одеси до Затоки Олександру стало зле: "Для мене така дорога, такий стан - це символ ставлення до людини. До жителя цієї країни".

Чоловік додає: "Продаж, оренда і пейзаж. Однаковий, перепрошую, пейзаж. Фантазії жодної. Якесь відчуття запустіння, байдужості, анархії. Класичне "і так зійде". Допоки люди це будуть приймати - нічого не зміниться".

Нагадаємо, що ТСН. Туризм підготував список з 10 місць Правобережної України для гармонійного відпочинку. Серед згаданих у рейтингу місць - осередок повстання під проводом Устима Кармалюка та найбільший водоспад рівнинної України.

Залиште свій коментар

Вибір редакції