"Вечірній квартал" і хор Верьовки висміяли підпал будинку Гонтаревої. Влада і соцмережі відреагували жорстко

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Номер викликав хвилю обурення.

Під час чергового випуску шоу "Вечірній квартал" Євген Кошовий разом з жіночою частиною національного хору імені Верьовки виконали пісню "Горіла хата". В ній було висміяно підпал будинку колишньої керівниці НБУ Валерії Гонтаревої.

На мотиви української народної пісні "Горіла сосна" створили пародію, в якій взяв участь відомий народний хор. Зокрема в пісні лунають такі слова: "Горіла хата, палала, в Лондоні жінка плакала… Хата горить в Гореничах, а в Лондоні Валерія думає на Валерича… Люди вогонь побачили, допомагати почали, відра схопили, прибігли, в вогонь соляру плескали".

Номер "Кварталу" та хору імені Григорія Верьовки" викликав хвилю обурення в мережі. На виступ вже відреагували урядовці та політики.

Так, міністр культури Володимир Бородянський попросив вибачення у Гонтаревої.

"Вибачте, Валерія Олексіївна, мені соромно за Національний заслужений академічний український народний хор України імені Григорія Верьовки", – написав він на своїй сторінці у Facebook.

Вибачте, Валерія Олексіївна, мені соромно за Національний заслужений академічний український народний хор України імені Григорія Верьовки

Опубліковано Володимиром Бородянським Неділя, 20 жовтня 2019 р.

Міністр економіки Тимофій Милованов зазначив, що таке висміювання може негативно вплинути на зовнішніх інвесторів. Він зазначив, що на Заході Гонтареву вважають реформаторкою.

"Більшість зовнішніх інвесторів сприймають Гонтареву як видатного реформатора. За її керівництва, НБУ перейшов на гнучке курсоутворення та інфляційне таргетування. Це технічні терміни, які описують яким чином НБУ сьогодні приймає рішення", – написав Милованов.

Нещодавно 95 квартал та хор Верьовкі виступили з номером «Горіла хата» про пожежу у Гонтаревоі. Для зовнішніх інвесторів...

Опубліковано Тимофеєм Миловановим Неділя, 20 жовтня 2019 р.

У "Європейській солідарності" своєю чергою розкритикували пародію та назвали це "ілюстрацією політичної філософії партії".

"Горіла хата" - це не просто поганий жарт Кварталу з підспівуванням цілого хору Верьовки. Це насправді ілюстрація політичної філософії правлячої партії", – зазначила народна депутатка Вікторія Сюмар.

«Горіла хата» - це не просто поганий жарт Кварталу з підспівуванням цілого хору Верьовки. Це насправді ілюстрація політичної філософії правлячої партії — Вікторія Сюмар.

Опубліковано Європейська Солідарність Неділя, 20 жовтня 2019 р.

"Дном" виступ назвав також лідер партії "Голос" Святослав Вакарчук.

А от бізнесмену Ігорю Коломойському, про якого також згадали у пісні (Валерія думає на Велерича), номер сподобався. Коломойський спочатку сказав, що не бачив номер, утім, після запитань Радіо Свобода пообіцяв подивитися і зрештою відповів: "Браво!", – та додав, що номер йому "дуже сподобався". "З приводу того (сподобалось – ред.), що «згоріла від сорому", – зазначив він.

Він також додав, що ще більше йому сподобалася фраза "Валерія думає на Валерича".

На запитання про те, чи не вважає він це насміханням над людським горем, Коломойський відповів, що ні. "Так не останнє ж майно згоріло. Що тільки в неї хата згоріла? А скільки на Донбасі хат згоріло?" – зазначив він.

Щодо самої Гонтаревої, то її особливо обурила участь в номері народного хору.

"Це сором!!! Насміхатися над людським горем – це неможливо уявити у цивілізованому суспільстві!", – прокоментувала вона проекту Радіо Свобода "Ньюзрум". – "Щодо цинізму "95-го Кварталу" сумнівів давно нема. Але участь у цьому народного хору, це вже сором для всієї країни.

Вона вважає, що скарга до суду у такому випадку не матиме результату: "Якщо позиватися до суду, то в мене грошей не вистачить на всі ці суди. А ще і суди повністю продажні на користь Коломойського. Ви це і самі бачите", – сказала Гонтарева.

При цьому вона впевнена, що Коломойський в будь-якому разі заперечуватиме свою можливу причетність до номера.

Не залишилися осторонь також й інші відомі україніці. Шквал критики на номер рухнув від бізнесменів, банкірів, жірналістів. Так, інвестеційний банкір Сергій Фурса вважає, що це "мерзенно".

"Мерзенне видовище - це коли 95-й квартал жартує з приводу згорілого будинку Гонтаревої. Жартує бридко. Прямо таки з інтонаціями Коломойського. Перетворюючи злочин мало не в свято. Радіючи з шашликами згораючому дому. Фактично виправдовуючи цей злочин. Очищаючи в черговий раз репутацію Коломойського. Цікаво, ці жарти теж вичитував президент Зеленський? Або може він навіть автор? Цікаво, як це повинні сприймати в МВФ, перед якими розігрували сценку праведного гніву? Або хтось думає, що такі жарти залишаться непоміченими?" – написав він.

Мерзкое зрелище - это когда 95-й квартал шутит по поводу сгоревшего дома Гонтаревой. Шутит мерзко. Прямо таки с...

Опубліковано Sergey Fursa Субота, 19 жовтня 2019 р.

Головний редактор видання theБабель Гліб Гусєв вважає, що такі жарти неприпустимі. 

"Виникла дискусія про те, чи можна було "Кварталу 95" жартувати про згорілий будинок Гонтаревої. Ті, хто вважають, що можна - посилаються на "Шарлі Ебдо" і жорстких американських коміків. "Шарлі Ебдо" не сміється над слабкими, загнаними в кут. Він сміється над сильними, – пише журналіст. – Американські коміки, навіть найжорсткіші, ніколи не сміються прямо над могилою або попелищем. Вони вибирають для цього час, і якщо і жартують про вбивство Кеннеді або 9/11 - то роки по тому".

Возникла дискуссия о том, можно ли было «Кварталу 95» шутить про сгоревший дом Гонтаревой. Те, кто считают, что можно —...

Опубліковано Глебом Гусевим Неділя, 20 жовтня 2019 р.

Після шквалу критики, відреагував на скандал також керівник хору імені Верьовки Зеновій Корінець. Він розповів, що в якійсь мірі піддався на вмовляння "Кварталу" та погодився на участь колективу у скандальному номері.

За словами Корінця, ідея номеру належала режисерам "Кварталу". 

"Нас запевнили, що це такий стьоб. Вони ж з усіх стібаються. З президента, політиків. Нас попросили заспівати разом з "Кварталом", – сказав він.

Керівник також додав, що хор часто працює за контрактами і цього разу "Квартал" заплатив їм 30 тисяч гривень за виступ у номері.

Нагадаємо, вночі проти 17 вересня було підпалено будинок Гонтаревої під Києвом. Як повідомила ексглава НБУ, у її помешкання кинули пляшки із запальною сумішшю. Будинок згорів вщент.

Напередодні, наприкінці серпня, Валерію Гонтареву на пішохідному переході в Лондоні збив автомобіль. Ексчиновниця отримала переломи кісток стопи і перебуває у лікарні.

Після цього Печерський районний суд Києва дозволив Державному бюро розслідувань України застосувати до Гонтаревої силовий привід на допит. Ексглава НБУ фігурує у кримінальному провадженні, відкритому 31 липня 2019 року "за фактом зловживання службовим становищем посадовими особами правління Національного банку України, які діяли з метою одержання неправомірної вигоди".

Потім у Києві в ніч проти 5 вересня згорів автомобіль Audi А7, який зареєстрований на невістку Гонтаревої, яку також звуть Валерія. Після цього колишня глава НБУ заявила, що аварію в Лондоні і підпал вважає ланками одного і того ж ланцюга. Тим часом лондонська поліція розцінила наїзд автомобілем на Гонтареву як нещасний випадок.

Національний банк України зі свого боку заявив про тиск на Валерію Гонтареву, а також звернувся до правоохоронних органів з проханням забезпечити проведення оперативного неупередженого розслідування інцидентів та притягнути винних до відповідальності, забезпечити захист життя і здоров'я ексглави НБУ, поточного керівництва та співробітників Національного банку як конституційних прав кожного українця.

12 вересня повідомлялося, що у Києві за місцем прописки колишньої очільниці Національного банку Валерії Гонтаревої проводилися обшуки.

Відео Прокурори та слідчі обговорять хід розслідування підпалу будинку Гонтаревої

Підпалювача оголосили в розшук. Маєток колишньої очільниці Нацбанку під Києвом вигорів до тла минулої ночі. Останні 4 місяці тут постійно чергували шестеро охоронців. Проте у ніч пожежі на місці залишився тільки один.  

Прокурори та слідчі обговорять хід розслідування підпалу будинку Гонтаревої

Залиште свій коментар

Вибір редакції