Госпітальні округи та гарантований пакет медпослуг: уряд схвалив 10 реформаторських постанов МОЗ

Ухвалені постанови направлені на реформування медичної галузі.

Кабінет Міністрів України ухвалив 10 ініційованих МОЗ постанов для реформування системи охорони здоров'я. про це повідомляє прес-служба Кабміну.

"Затверджено 2 концепції - реформи фінансування системи охорони здоров'я та розвитку системи громадського здоров'я, - ухвалено постанову щодо утворення госпітальних округів, затверджено ліцензійні умови провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, постанову, що спрощує лікарням процес формування кошторисів, а також 2 постанови, якими з резерву та шляхом перерозподілу на поточний рік додатково виділено понад 867 млн грн", - йдеться у повідомленні.

Одна з ключових постанов закріплює модель національного солідарного медичного страхування з 100% покриттям громадян. Збори страхових внесків здійснюватимуться через загальну систему оподаткування та збиратимуться у державному бюджеті. Страхові виплати за лікування окремої людини не будуть прив'язані до розміру її індивідуальних внесків, регулюватиме стосунки між лікарем та пацієнтом створений єдиний національний замовник.

"Держава впроваджує поняття гарантованого пакету медичної допомоги. Йдеться про чітко визначений набір медичних послуг та ліків, право на отримання якого матимуть всі без винятку громадяни України. Гарантований пакет медичної допомоги щороку переглядатиметься та публікуватиметься", - зазначає уряд.

Процес переходу на нову модель фінансування галузі буде поступовим та розрахований на 3 роки з остаточним запровадженням у 2020 році.

Також затверджено проект постанови, який підсилює автономізацію медзакладів. Відтепер кошториси складатимуться за спрощеною економічною класифікацією, яка містить лише два коди – поточні та капітальні видатки. Керівники закладів можуть оперативно здійснювати перерозподіл коштів між статтями, ухвалювати більш гнучкі управлінські рішення.

ВідеоСтрахування та сімейні лікарі: МОЗ анонсувало зміни в сфері медичних послуг

Розпочато процес створення Госпітальних округів. Ухвалена постанова передбачає географічний розподіл, згідно з яким до округу входитиме принаймні одна лікарня інтенсивного лікування, населення округу мінімум 200 тис. осіб, заі наявності лікарні 2 рівня або 120 тис. осіб, за наявності лікарні тільки 1 рівня, можливість доїзду до лікарні інтенсивного лікування з будь-якої точки округу має складати 60 хвилин.

Госпітальний округ планується з такими межами і набором закладів, щоб в перспективі на його основі можна було створити ефективну і сучасну медичну мережу. Обласні державні адміністрації повинні протягом місяця надати МОЗ пропозиції щодо складу та меж округів. Їхній перелік окремою постановою Кабмін повинен затвердити до 1 лютого 2017 р.

Ухвалено концепцію розвитку системи громадського здоров'я в Україні, яка концентрується не тільки на лікуванні, а на зміцненні здоров'я громадян.

Уряд також підтримав постанову "Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів)". Ухвалення Ліцензійних умов дозволить визначити єдині вимоги до суб'єктів ринку лікарських засобів та створить умови для забезпечення захисту законних інтересів громадян в частині отримання ними лікарських засобів належної якості.

Ще кілька постанов стосуються регулювання будівництва медзакладів, оперативних питань управління системою охорони здоров'я тощо.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: