Говорити про єдину праву партію передчасно

Лідер НУ розповів про перспективи об'єднання правих сил, президентську форму правління та роль Віктора Ющенка у формуванні виборчого блоку.

Лідер партії “Наша Україна” В’ячеслав Кириленко вважає передчасним обговорення перспектив створення єдиної партії на основі блоку НУ.

Таку думку Кириленко висловив у інтерв'ю газеті "Дзеркало тижня" (№ 23 (652) 16- 22 червня 2007 року). 

”Чи буде після виборів на основі блоку створено партію? Для мене це питання лишається відкритим. Штучність у такому процесі, як правило, шкодить справі. Спроби створити єдину націонал-демократичну силу робилися неодноразово. Але навіть під час створення партії "Наша Україна", яке відбулося відразу після перемоги на виборах-2004, не вдалося врешті-решт об’єднати всіх тих, хто декларував готовність долучитися до цієї сили”, - сказав Кириленко.

На його думку, процес створення єдиної партії буде нелегким. “Тому в угоді про блок не прописані конкретні терміни. Там навіть не звучить теза про створення єдиної партії. Йдеться лише про визнання всіма учасниками необхідності її формування”, - додав лідер “Нашої України”. 

Також Кириленко наголосив, що він підтримує встановлення в Україні сильної президентської влади.

"Наша Україна"
"Наша Україна" продовжує орієнтуватися на президента. (Фото: razom.org.ua)

”Особисто я - за сильну президентську владу, яка збалансована демократичними противагами. Я не пропоную повертатися до повноважень часів Кучми. Але президент повинен впливати на критичну кількість політичних процесів у державі. Президентська модель, на мій погляд, - виправдана для України. Це пов’язано з особливостями створення нашої держави, це диктується досвідом багатовікової боротьби українців за незалежність. Україна потребує легітимного консолідуючого центру, який виступав би гарантом її суверенітету. Попри всю мою повагу до парламентської моделі, депутатський корпус, особливо за нинішніх умов, таким гарантом в Україні бути не зможе”, - сказав Кириленко.

 
При цьому він підкреслив, що не розглядає сильну президентську владу як оптимальну модель перехідного періоду. “Назавжди. І це моя принципова позиція”, - уточнив лідер “Нашої України”. 

Також Кириленко повідомив, що він не виключає, що лідерів блоку правих сил визначатиме президент Віктор Ющенко.  

“Блок, який створюється, є блоком пропрезидентських політичних сил. Тому не виключено, що останнє слово буде за Віктором Андрійовичем (Ющенком)”, - сказав Кириленко. 

Водночас, лідер “Нашої України” стверджує, що питання лідера, а також першої п’ятірки та першої десятки навіть не обговорювалося. “Я це можу засвідчити як людина, котра брала участь в усіх без винятку раундах відповідних переговорів. Обговорювалися лише питання угоди та ключових політичних документів”, - підкреслив він. 

Кириленко також вважає, що визначення лідера та першої десятки виборчого списку не стане причиною розбіжностей поміж партіями, які входять до блоку.

“Не пересварили досі - сподіваюся, що цього не станеться і в майбутньому. Власне угоду про створення блоку та головні принципи погоджено. Решта - похідне. Є низка складних питань, розв’язуючи які, треба врахувати думку всіх учасників процесу. Ми повинні розв’язати їх без жодних ускладнень для суспільства”, - пояснив лідер “Нашої України”. 

Він також підтвердив, що розподіл квот, оприлюднений пресою (54% - «Нашій Україні», 25% - «Самообороні» та 21% - «Правиці») є остаточним.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: