"ГПУ 20". Луценку невідомо, хто з його підлеглих покривав схему розкрадання в оборонці

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Генпрокурор закликав скасувати видання довідок для боротьби з корупцією.

Генпрокурор України Юрій Луценко заявив, що не знає, хто з прокурорів брав хабарі за покривання схеми розкрадання в українській оборонній сфері.

Про це він заявив в ефірі "Право на владу".

"Мені закон забороняє дізнаватися про те, що робиться в НАБУ. Там, де пишуть "ГПУ 20", я можу здогадатися, що хтось із прокурорів отримав, але хто саме - прізвища, на жаль, немає. Ми допитували, звичайно, і Рогозу, і Жукова, і інших фігурантів, вони уникають відповіді на це питання, мають таке конституційне право", - наголосив він.

ВідеоПрограма "Наші гроші" опублікувала розслідування про розкрадання коштів в оборонному комплексі

До розкрадання начебто причетні член Ради нацбезпеки і оборони Олег Гладковський, його син і гендиректор "Укроборонпрому" Павло Букін. За даними журналістів, від початку війни вони скуповували військові запчастини контрабандою в Росії, а також на складах української армії. Накручували ціни у рази, а потім продавали на заводи "Укроборонпрому". 

Програма "Наші гроші" опублікувала розслідування про розкрадання коштів в оборонному комплексі

Водночас Луценко зазначив, що потрібно знайти цих людей.

"У випадку з НАБУ є прізвища людей, які підписали ці документи. У випадках з ДФС та ГПУ - складніше, прізвищ немає. Для цього створено ДБР. Ця справа зареєстрована одразу після сюжету Бігуса", - додав він.

ВідеоГенпрокуратура заперечує закриття за хабарі справ щодо розкрадання в оборонній сфері

Як доказ журналісти наводять листування фігурантів оборонного скандалу з представниками СБУ та НАБУ. У Генпрокуратурі ТСН заявили, що не розслідують справи, пов’язані з корупцією - цим займається НАБУ - і тому відкидають закиди у затягуванні справ чи хабарництві. Коментарів інших відомств поки що немає.  

Генпрокуратура заперечує закриття за хабарі справ щодо розкрадання в оборонній сфері

Окрім цього генпрокурор заявив, що для уникнення подібних ситуацій у майбутньому, потрібно припинити видавати подібні довідки.

"Всім - ДФС, СБУ, ГПУ, НАБУ, будь-кому, це не їхня справа. Просто спосіб корупції правоохоронців", - резюмував він.

Нагадаємо, 11 березня журналісти-розслідувачі "Наших грошей" опублікували останню частину скандального розслідування про корупцію в оборонній галузі, в якій повідомили, що майже всі правоохоронні органи за хабарі закривали справи стосовно цієї корупційної схеми.

Раніше розгорівся скандал довкола оточення Порошенка через розкрадання у ЗСУ. За даними журналістів, до схеми виведення з української оборонки сотень мільйонів гривень причетний друг і партнер Порошенка, член Ради національної безпеки і оборони Олег Гладковський, його 22-річний син Ігор і гендиректор "Укроборонпрому" Павло Букін. У розслідуванні вперше оприлюднили секретну переписку учасників злочинної схеми, внутрішні документи, докази домовленостей про хабарі. Згідно з даними журналістів, розмір розкрадань становить мінімум 250 млн грн.

Як заявила представниця президента Ірина Луценко, Гладковський та "Укроборонпром" готують позов до журналістів. Згодом Гладковський заявив, що тимчасово призупиняє свої повноваження в РНБО. Також він звернувся до правоохоронців із проханням перевірити розслідування журналістів. Кримінальну справу за фактами, які були оприлюднені журналістами щодо розкрадань в оборонному комплексі України, вже порушили Спеціалізована антикорупційна прокуратура, а також Національне антикорупційне бюро. Окрім цього, директорів "Харківського конструкторського бюро з машинобудування імені О.О.Морозова" Олексія Бабіча і "Ізюмського приладобудівного заводу" Сергія Філоненка відсторонили від їхніх посад. Згодом Гладковського теж звільнили.

Своєю чергою, президент України Петро Порошенко після оприлюднення журналістського розслідування анонсував реформи в "Укроборонпромі". Водночас очільники НАБУ та ГПУ запевнили, що роками розслідували факти корупції, про які йдеться у розслідуванні. Зокрема, генпрокурор Юрій Луценко заявив, що співробітники НАБУ та СБУ могли бути причетні до корупційної схеми в оборонці.

Залиште свій коментар

Вибір редакції