ГПУ: Колеснікова заарештували, щоб вимагати у Ахметова мільярди

Кузьмін стверджує, що справа Колеснікова була сфальсифікована, причому високими посадовцями МВС і ГПУ.

У Генеральній прокуратурі України і Міністерстві внутрішніх справ України діяла злочинна група, що займалася фальсифікацією кримінальної справи Бориса Колеснікова. Метою цієї групи, а також їх покровителів було отримання "викупу" від бізнесмена Ріната Ахметова. Про це заявив заступник генерального прокурора України Ренат Кузьмін.

"Справа Колеснікова була сфальсифікована, причому високими посадовцями МВС і ГПУ. Сьогодні це вже можна стверджувати з точністю", - заявив заступник генпрокурора.
Кузьмін також сказав, що "є думка: у ГПУ саме Шокін (колишній заступник генпрокурора Віктор Шокін – Ред.) зіграв ключову роль в тому, що Колесніков незаконно відсидів чотири місяці. В усякому разі, ми точно знаємо, що Ахметов міг стати біднішим на два мільярди...".

Як відзначив заступник генпрокурора, "обставини, викладені Піскуном, свідчать про те, що в ГПУ і МВС тоді діяла злочинна група, що займалася фальсифікацією кримінальної справи Колеснікова. Більше того, щоб довше затримати його у в`язниці, міліціонери під виглядом невідомих дзвонили – погрожували висадити греблю на Київському морі. Пам`ятаєте цю історію? Ми їх знайшли – всіх притягли до відповідальності".

"Навіть Пенчук визнав, що Колесніков не здійснював проти нього злочинів", - заявив Кузьмін і розповів, що на рахунках Бориса Пенчука перед арештом виявили майже 4 млн доларів. "І ця людина називає себе постраждалою від Колеснікова?!", - задав риторичне запитання Кузьмін.

Довідка. У 2005 році Пенчук, колишній співвласник крупного донецького торгового центру "Білий лебідь", звинуватив Колеснікова, на той момент голови Донецької обласної ради, у вимаганні акцій "Білого лебедя". В результаті, проти Колеснікова було порушено кримінальну справу, він був затриманий і 4 місяці провів у СІЗО. У серпні 2005 року Колесніков був звільнений з-під варти, і кримінальна справа проти нього була закрита "у зв`язку з відсутністю складу злочину".

Пізніше, в квітні 2008 року, сам Пенчук потрапив під слідство – "за дачу брехливих свідчень". Звинувачення Пенчуку було пред`явлене Генеральною прокуратурою, а в жовтні 2008 року його справа з обвинувальним висновком була передана у Ворошиловський районний суд Донецька.
2 березня 2009 р. Ворошиловський райсуд м. Донецька засудив Пенчука до 8 років позбавлення волі за здирництво, а також свідомо брехливе повідомлення про скоєння злочину.

29 квітня 2009 р. Апеляційний суд Донецької області скоротив Пенчуку термін позбавлення волі з 8 до 6 років.

Читайте також:

Суд знову вимагає від Луценка вибачитися перед Колесніковим

Суд вирішив, що Луценко повинен вибачитися перед Колесніковим

Порошенко отримав чорну мітку від Колеснікова

Колесніков: Конституція президента – це глянцевий журнал

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: