Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
ГПУ мала доступ до інформації з телефону журналістки-авторки викривних розслідувань – заява "Радіо Свобода"

Таке рішення ухвалив суд.

Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода заявило про те, що суд дав Генпрокуратурі право на доступ до інформації (SMS, дзвінків та місцезнаходження) з телефону журналістки та головного редактора програми розслідувань "Схеми" Наталії Седлецької протягом 17 місяців.

Зазначається, що відповідною ухвалою надавався доступ слідству на період від липня 2016-го року до листопада 2017-го. Дозвіл поширювався на дзвінки, смс-повідомлення та дані розташування телефону.

Медіаресурс вбачає у такому кроці погрозу свободі журналістської діяльності та висловлює занепокоєння намірами, з якими це рішення надавалось.

"Як наголошує Радіо Свобода, за цей час редакція "Схем" здійснила та оприлюднила низку розслідувань про українських високопосадовців, включно з діяльністю генерального прокурора України", - йдеться у заяві.

Як зазначається, Седлецька та низка інших журналістів є свідками у справі про можливе розголошення державної таємниці та даних досудового розслідування очільником НАБУ Артемом Ситником. Як зазначає медіа, цю причину прослуховування вони вважають недостатньою для подібних заходів.

"Цією ухвалою суд надав слідству доступ до значно більшої кількості приватної інформації журналіста, ніж це потрібно в конкретному розслідуванні. Зустріч, за даними слідства, відбулась у травні 2017 року, тоді як слідчі отримали доступ до приватної інформації журналістки протягом цілих 17 місяців, хоча такі широкі дані не мають значення для розслідування цього кримінального провадження. Це суттєве порушення. І ми будемо вчиняти відповідні дії", - заявив адвокат "Радіо Свобода".

Адвокати готують скаргу керівництву ГПУ та скаржитимуться Вищій раді правосуддя на суддю Печерського суду, який дозволив прослуховування журналіста.

Програма "Схеми" розслідує діяльність українських топ-чиновників. Серед їхніх останніх викривних матеріалів - купівля манівцями телеканалу Медведчуком, викриття нерухомості в США на півмільйона доларів у голови кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів, повідомлення про перемовини Ситника та Порошенка у маєтку президента. Крім того це видання розповідало про відпочинок родини генпрокурора за 50 тисяч євро.

Залиште свій коментар

Вибір редакції