ГПУ назвала незаконним збереження пенсій на рівні минулого року

Генпрокуратура вимагає скасувати постанову Кабміну про збереження рівня пенсій на рівні грудня минулого року.

Генеральна прокуратура вважає незаконною постанову Кабінету міністрів про збереження грудневого рівня пенсій з 1 січня 2010 року.

ГПУ внесла протест на цю постанову і заявила, що вона має бути скасована.

Вона мотивує своє рішення тим, що постанова не відповідає статті Конституції, яка установлює, що пенсії, соціальні виплати й допомоги повинні забезпечувати рівень життя не нижчий від прожиткового мінімуму.

Крім того, постанова не відповідає статті закону "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", яка встановлює, що мінімальний розмір пенсії за віком при наявності в чоловіків - 25, а в жінок - 20 років страхового стажу встановлюється за розміром прожиткового мінімуму.

Згідно з цим законом, у випадку збільшення розміру прожиткового мінімуму підвищується й розмір пенсії, а перерахунок пенсії здійснюється від дня встановлення нового розміру прожиткового мінімуму.

ГПУ наголошує, що у постанові не враховане те, що згідно з законом "Про встановлення прожиткового мінімуму й мінімальної заробітної плати "розмір прожиткового мінімуму для цих осіб з 1 січня 2010 року збільшений з 573 гривень до 695 гривень".

Згідно з процедурою, Кабмін протягом 10 днів розглядає протест Генпрокуратури й спрямовує відповідь: або скасовує постанову, або залишає її в чинності.

У випадку незгоди Кабміну із протестом Генпрокуратура має право звернутися до суду для визнання незаконним нормативного акту уряду.

23 грудня 2009 року Кабмін зберіг грудневий рівень пенсій з 1 січня 2010 року.

14 січня Партія регіонів попросила Генпрокуратуру перевірити факти невиплати Кабміном надбавок і доплат до пенсій.

Раніше ПР спростувала заяву прем'єр-міністра Юлії Тимошенко про те, що виконання закону про соціальні стандарти спричинить істотне зниження розмірів пенсій.

Тимошенко заявила, що Кабмін не має наміру виконувати закон про підвищення мінімальних соціальних стандартів, поки Конституційний суд не оголосить рішення щодо його конституційності.

Читайте також:

Запроваджено новий Порядок подання звітності до Пенсійного фонду

Міністр праці: депутати урізали пенсії 6 мільйонам українців

Пенсії простих українців виростуть на 60 копійок, чиновників – на 1000 гривень

Ющенко погодився виділити 817 мільйонів на підвищення пенсій

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: