ГПУ не довела, що Україна постачала зброю Грузії незаконно

Генпрокуратура стверджувала, що українсько-російська фірма "Параллакс" незаконно продала зенітні ракети держкомпанії "Укроборонсервіс".

 Українсько-російська фірма "Параллакс", яку Генпрокуратура запідозрила в причетності до угоди українських і грузинських військових, в Господарському суді Києва довела, що продала зенітні керовані ракети 9М38М1 і 3М9М3 "Укроборонсервісу" законно.

У рамках розслідування справи поставок військової техніки та боєприпасів українською стороною грузинським збройним силам в 2005 році Генпрокуратура стверджувала, що держкомпанія "Укроборонсервіс", яка спеціалізується на експортних поставках спецтоварів, у тому числі військових, закупила ракети, призначені для Грузії, у українсько-російської фірми "Параллакс".

ГПУ наполягала на тому, що угода була незаконною, оскільки "Параллакс" не мав ліцензії на продаж військової техніки. Законність операції була оскаржена в суді

Представники "Паралакса" не заперечували, що ліцензії у фірми не було, але запевнили в тому, що на момент підписання документів з "Укроборонсервісом" продаж боєприпасів і військової техніки не підпадала під дію закону "Про ліцензування певних видів господарської діяльності".

Основний закон про ліцензування був прийнятий в 2000 році, але на той момент він не зобов'язував мати ліцензії компанії, які торгують товарами оборонної промисловості. Відповідні зміни до закону були внесені в серпні 2005-го, тобто приблизно за півроку до того, як компанії уклали перший спірний контракт.

Однак і в цьому випадку "Параллакс" не зобов'язаний був мати відповідну ліцензію, для того щоб продавати ракети "Укроборонсервісу". Умови ліцензування торгівлі боєприпасами та військовою технікою були офіційно опубліковані тільки в травні 2006-го.

Згідно з рішенням Господарського суду Києва, виходячи з того, що на момент підписання договорів між компаніями Кабмін ще не затвердив умови ліцензування торгівлі товарами ОПК, "Параллакс" мав право продавати держкомпанії ракети без ліцензії.

ГПУ, натомість, вже оскаржила рішення суду першої інстанції.

Читайте також:

Україна за Януковича озброюватиме Грузію так само, як за Ющенка

Генпрокуратура не порушувала проти Ющенка справу про продаж зброї

Іран пригрозив Росії судом за зрив постачань С-300

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: