ГПУ не знайшла крадіїв російського газу

Генпрокурор заявив, що Україна не проводила несанкціонований відбір російського газу.

Генеральний прокурор Олександр Медведько розповів, що 12 січня ГПУ отримала від президента доручення провести перевірку стосовно ймовірного несанкціонованого відбору газу Україною і не було встановлено фактів відбору газу.

"Ми підключили до цієї роботи всі правоохоронні органи: МВС, СБУ, а також податкову і митну служби, ГоловКРУ, дали доручення прокурорам Закарпатської, Львівської, Чернівецької та Одеської областей, на території яких розташовані газорозподільні станції. Ми отримали від них відповіді, що відповідні перевірки з виїздом на місця здійснено. Було опитано працівників станцій, оглянуто лічильники тощо. В результаті отримали інформацію про те, що фактів несанкціонованого відбору російського газу не встановлено", - заявив Медведько.

Генеральний прокурор зазначив, що робота ще триває, і після її закінчення будуть отримані відповіді на всі поставлені запитання.

"Отримавши доручення президента, ми проводили перевірку не тільки в цьому напрямі, а й стосовно розрахунків підприємств за спожитий ними природний газ. Перевіряємо 120 підприємств із найбільшою заборгова¬ністю. Окрім того, ми перевіряємо і теплопостачання, і постачання облгазами природного газу населенню. За результатами перевірки станом на 20.01.09 до підприємств-боржників заявлено 17 позовів про стягнення заборгованості на суму близько 22 млн. грн, внесено 180 актів прокурорського реагування на усунення виявлених порушень. Лише за поточними результатами цієї перевірки реально від¬шкодовано 30 млн. грн.", - зазначив він.

За словами Медведька, паливно-енергетичний комплекс перебуває в постійному полі зору прокуратури, це є пріоритетним напрямом ГПУ.

"Минулого року ми порушили 240 кримінальних справ, переважну більшість яких передано до суду. За актами прокурорського реагування близько трьох тисяч посадовців притягнуто до різних видів відповідальності, відшкодовано 630 млн. грн.", - повідомив Медведько.

Проте, як зазначив головний прокурор, жодна із цих справ не пов’язана із несанкціонованим відбором газу. 

Читайте також:

Ющенко підозрює соратника Тимошенко у злочині
Генпрокуратура України допитає Путіна
З крадіжками газу розбереться ГПУ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: