ГПУ не звільнила Луценка на поруки 100 депутатів

Лист з відмовою від заступника генерального прокурора Рената Кузьміна отримав депутат від НС Юрій Гримчак, який подавав до ГПУ клопотання.

 Генеральна прокуратура відмовилася звільнити з-під варти лідера "Народної самооборони" Юрія Луценка на поруки депутатів Верховної ради. Про це повідомила прес-служба "Народної самооборони".

Лист з відмовою від заступника генерального прокурора Рената Кузьміна отримав депутат від НС Юрій Гримчак, який подавав до ГПУ клопотання майже сотні депутатів з проханням звільнити з-під варти Луценка і екс-міністра природного середовища Георгія Філіпчука.

У Генпрокуратурі зауважили, що в справах є дані про можливість Луценко перешкоджати встановленню істини у справі та ухилятися від слідства і суду. ГПУ також послалася на рішення Печерського суду.

"Наведені в судових рішення мотиви свідчать, що перебуваючи на волі Луценко Ю.В. і Філіпчук Г.Г. не будуть виконувати процесуальних рішень і мати можливість ухилятися від слідства та суду, а ваше поручительство не забезпечить їх належної поведінки", - зазначив Кузьмін.

Таким чином, підкреслюють в Генпрокуратурі, в даний час підстави для зміни запобіжного заходу Філіпчуку і Луценку відсутні.

У свою чергу Гримчак зазначив, що відмова ГПУ - чиста політика.

"Коли 100 депутатів Верховної ради щось гарантують, то, напевно, це все-таки чогось вартий! Але для ГПУ що 100 депутатів, що 200 депутатів - це не має ніякого значення , оскільки в даному випадку виконується політичне замовлення", - наголосив депутат.

Він також звернув увагу, що суд прийняв рішення про арешт, спираючись на думку Генпрокуратури, а ГПУ відмовилася звільняти Луценка на поруки, посилаючись на рішення суду. "Вони на один на одного спираються і діють фактично разом", - зазначив Гримчак.

Нагадаємо, Апеляційний суд Києва 25 лютого підтвердив законність рішення Печерського районного суду столиці від 16 лютого цього року, яким Юрію Луценку подовжено термін утримання під вартою до 26 квітня.

Читайте також:

Луценко заявив, що в СІЗО його морили голодом

Луценко: Ющенко продав Україну Януковичу "на фарш"

Збитки від дій Луценка на посаді міністра оцінили в мільйон

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: