ГПУ очолить Медведько

Олександр Медведько знов очолить Генеральну прокуратуру України. Про це заявила Юлія Тимошенко на нічному засіданні своєї політичної сили.

За словами Юлії Тимошенко, кандидатуру О.Медведька напередодні визначили Президент України Віктор Ющенко і прем'єр-міністр Віктор Янукович в ході своєї зустрічі з Ю.Тимошенко і лідером "Нашої України" Вячеславом Кириленко. Що стосується інших кадрових ротацій в Генпрокуратурі, то Ю.Тимошенко повідомила, що чинний, згідно з президентським указом, генпрокурор Віктор Шемчук стане першим заступником О.Медведька, і відповідатиме за слідство. А звільнений з посади генпрокурора Святослав Піскун зможе повернутися до депутатської діяльності.

Як повідомляють Українські новини, легітимним прокурором Медведька вважають також спікер ВР Олександр Мороз та прем'єр-міністр Віктор Янукович.  

Про це вони заявили журналістам.

"Медведько на сьогодні - єдина легітимна фігура (генерального прокурора), яка не має потреби в затвердженні парламентом", - сказав Мороз.

У свою чергу, прем'єр також підкреслив свою впевненість у легітимності Медведька.

З його слів, він розмовляв про це із Президентом Віктором Ющенком, і в результаті розмови Президент погодився з його доводами.

Крім того, Мороз висловив своє невдоволення нинішньою ситуацією із втручанням державних органів у роботу судової системи й Генпрокуратури.

"Поки не будуть прийняті кроки, які унеможливлять втручання в роботу судів і правоохоронних органів, не можна говорити про дотримання заяви (між Морозом, Ющенком і Януковичем)", - сказав Мороз. 
 
Нагадаємо, інформація про компроміс по кандидатурі генпрокурора між президентом і прем'єром надходила учора увечері і з Секретаріату президента. Втім, ім'я майбутнього глави ГПУ тоді не називалося. Ймовірно, що таким компромісним рішенням В.Ющенко і В.Янукович намагаються вирішити кризу довкола персони генерального прокурора, яка виникла після того, як вчора Верховна рада відмовилася давати згоду на звільнення з цієї посади С.Піскуна. На підтримку відповідної ухвали проголосувало 257 народних депутатів. Представники опозиції розцінили це як зрив домовленостей і покинули сесійний зал ВР, що у свою чергу дало привід коаліції звинувачувати своїх опонентів в недотриманні рішень, які в ніч на 27 травня прийняли президент, прем'єр і голова ВР Олександр Мороз. А чинний генпрокурор В.Шемчук в ефірі "5 каналу" назвав відмову ВР погодитися на звільнення С.Піскуна "нісенітницею".

Відзначимо, що напередодні В.Ющенко заявив, що не скасовуватиме свій указ про звільнення з посади генпрокурора С.Піскуна і нагадав, що його рішення має під собою конституційні підстави, адже С.Піскун, відновлений на посаді генпрокурора 24 квітня ц.р., місяць суміщав посаду в держустанові з депутатським мандатом.

Таким чином, ймовірне призначення А.Медведька на посаду генерального прокурора України стане для нього вже другим. Вперше президент зробив його головою ГПУ 4 листопада 2005р., після другого звільнення С.Піскуна з цієї посади 14 жовтня 2005р.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: