ГПУ оприлюднить результати експертизи записів Мельниченка після виборів

Генпрокуратура підтвердила, що днями до України з Німеччини надійшли результати фоноскопічної експертизи записів Миколи Мельниченка.

Результати експертизи записів колишнього майора Державної служби охорони Миколи Мельниченка, зроблених ним у кабінеті президента Леоніда Кучми, вже передані з Німеччини до України. Цю інформацію повідомив народний депутат (БЮТ) Григорій Омельченко. Він очолював свого часу слідчу комісію Верховної ради у справі Гонгадзе та "касетного скандалу" й доповідав про скоєний можновладцями злочин проти редактора "Української правди" на сесії ПАРЄ.

За словами Омельченка, результати західної експертизи вже отримали в Генпрокуратурі, але керівництво Різницької не бажає повідомити їх громадськості. "Адже головними висновками, які зробили міжнародні експерти, є те що записи Мельниченка — автентичні, й жодного технічного втручання не було", — зазначає Омельченко.

У слідчих ГПУ є всі підстави притягнути до кримінальної відповідальності головних учасників тих розмов: Леоніда Кучму та Володимира Литвина, запевняє депутат.

Генпрокуратура підтвердила, що днями до України з Німеччини надійшли результати фоноскопічної експертизи записів екс-майора Державної служби охорони Миколи Мельниченка, нібито зроблених у кабінеті другого президента України Леоніда Кучми.

Про це повідомили у прес-службі Генпрокуратури.

"Так, ми підтверджуємо, що результати експертизи днями надійшли. Зараз вони знаходяться у керівника слідчої групи Харченка, (яка розслідує справу про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе), і перекладаються, оскільки надійшли англійською мовою", - сказали у прес-службі відомства.

Водночас в Генпрокуратурі поки що не повідомляють, яких висновків дійшли експерти, оскільки переклад даних експертизи ще не завершено. Після того як він буде зроблений, матеріали будуть проаналізовані й приєднані до справи для проведення подальших слідчих дій.

Григорій Омельченко засвідчує: не зважаючи на те, що "посилка" з Німеччини знайшла свого адресата на Різницькій, слідство тупцює на місці, жодних слідчих дій відносно Кучми та Литвина не відбувається.

"Розслідування справи Гонгадзе не проводиться, оскільки зараз тривають торги між керівництвом Генпрокуратури, з одного боку, та цими двома зацікавленими фігурантами (Кучма і Литвин) — з іншого, — запевняє Омельченко, посилаючись на власні джерела в ГПУ. — Предмет торгу — приховати або замовчати результати експертизи до президентських виборів. І це при тому, що слідство, окрім підтвердження автентичності записів, має у своєму арсеналі ще й свідчення затриманого генерала Пукача, який чітко вказав, хто саме ставив перед "перевертнями" з МВС завдання викрасти журналіста. Генпрокуратура мала б уже проводити очні ставки між цими персонами, а не сидіти склавши руки", - вимагає Омельченко.

Нагадаємо, слідча група Генпрокуратури на чолі з заступником генерального прокурора Миколою Голомшою у березні поїхали до Берліну, щоб провести черговий етапу фоноскопичної експертизи записів екс-майора Держохорони Миколи Мельниченка.

У грудні 2008 року у Вашингтоні Мельниченко в присутності представників Генпрокуратури передав європейським експертам записуючий пристрій і фрагменти записів, зроблених у кабінеті тодішнього президента України Леоніда Кучми.

Читайте також:

Плівки Мельниченка повезли до Берліна

Правда про плівки Мельниченка стане відома за місяць

Плівки Мельниченка вивчатимуть європейські експерти

Мельниченко не дасть плівки ГПУ

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: