Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
ГПУ отримала доступ до телефонів не лише журналістки Седлецької, а й ще двох людей

У відомстві переконують, що не прослуховують телефони.

Генеральна прокуратура України отримала доступ до телефонів не лише журналістки Наталії Седлецької, а й ще кількох людей.

Про це Громадському повідомив речник ГПУ Андрій Лисенко.

"Йдеться про дослідження місць, тобто геолокацій абонентів, часу і дати, коли це відбувалося. Печерським райсудом Києва було дано дозвіл на дослідження таких даних стосовно кількох громадян України, зокрема і Наталки Седлецької. Вона є можливим свідком, як і інші громадяни, стосовно яких було надано такий доступ до цих даних. Седлецька — не єдина у провадженні. Стосовно інших теж є вимоги. Хто ці люди — я не уповноважений казати", — розповів він.

Лисенко зазначив, що ГПУ отримала доступ до інформації про місцеперебування абонента, який або розпочинав розмови, або ж відправляв повідомлення. Водночас правоохоронці не мають доступу до текстів СМС і не можуть прослуховувати  Седлецьку та інших свідків.

"Казати, що хтось когось прослуховував, втручався в особисте життя або професійну діяльність — недоречно", — каже речник ГПУ.

Речниця генерального прокурора Лариса Сарган у коментарі "Українській правді" уточнила, що відомство отримало доступ до телефонів трьох осіб. Окрім Наталії Седлецької, це журналістка Христина Бердинських і ще одна особа, яка не є журналістом і не є публічною. Хто ця третя особа - Сарган відмовилася сказати, посилаючись на таємницю слідства.

За словами речниці ГПУ, усі три вищезгадані людини були на зустрічі з керівником НАБУ Артемом Ситником, під час якої він міг розголосити дані досудового слідства.

Раніше журналістка програми "Схеми" Наталія Седлецька дізналася, що ГПУ має доступ до дзвінків, СМС-повідомлень та геолокації її мобільного телефону у період від липня 2016 до листопада 2017. Її запросили до генерального прокурора Луценка для розмови за зачиненими дверима, проте Седлецька відмовилася, наголосивши, що такі розмови мають відбуватися публічно.  

Седлецька та низка інших журналістів є свідками у справі про можливе розголошення державної таємниці та даних досудового розслідування очільником НАБУ Артемом Ситником.

ВідеоСитник відхрестився від таємного прослуховування Холодницького

Ситник назвав усю скандальну інформацію викривленою. Про це він заявив у Брюсселі, куди обидва чільні антикорупціонери поїхали розповідати про подолання корупції в Україні. "Жучки" виявили в акваріумі, що стоїть в робочому кабінеті Холодницького.

Ситник відхрестився від таємного прослуховування Холодницького

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції