Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
ГПУ перевіряє усіх топ-посадовців початку 2000-х на причетність до вбивства Гонгадзе

Правоохоронці продовжують розслідування справи.

Генеральна прокуратура України перевіряє усіх високопосадовців початку 2000-х на причетність до замовлення вбивства журналіста Георгія Гонгадзе.

Про це повідомив заступник міністра юстиції - уповноважений у справах Європейського суду з прав людини Іван Ліщина, передає Укрінформ.

"Головне слідче управління Генеральної прокуратури продовжує розслідування факту організації та підбурювання до умисного вбивства журналіста Гонгадзе. Також слідчим шляхом перевіряється причетність до вчинення злочину всіх осіб із кола колишніх вищих посадових осіб України та призначено ряд комплексних судових експертиз", - сказав він.

Нагадаємо, Георгій Гонгадзе зник 16 вересня 2000 року. Того ж року в листопаді у лісі на Київщині виявили тіло без голови, яке, за висновками експертів, могло належати Гонгадзе. У міліції та прокуратурі відпрацювали кільканадцять версій – від побутово-кримінальної до політичної. Саме на останню вказав майор державної охорони Микола Мельниченко, коли оприлюднив диктофонні записи з кабінету Леоніда Кучми, на яких голос, схожий на голос тодішнього президента, говорив зі спецслужбовцями про "усунення" незручного журналіста.

Урешті, за вбивство засудили міліційного генерала Олексія Пукача. А от імена замовників злочину ще й досі не оголошені судом. Гонгадзе поховали 22 березня 2016 року в Києві.

ВідеоУ Страсбурзі обговорюватимуть справу "Гонгадзе проти України"

У Страсбурзі говоритимуть про виконання Україною рішень Європейського суду з прав людини. Зокрема згадають справу "Гонгадзе проти України", яка стосувалася убивства журналіста та неефективного розслідування цього злочину. Також особливу увагу звернуть на ще дві справи щодо порушення права на життя та жорстокого поводження і тортур з боку правоохоронців. 

У Страсбурзі обговорюватимуть справу "Гонгадзе проти України"

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції