ГПУ порушила справу через махінації при закупівлі ракет Міноборони

Закупівля здійснювалася ще у 2005 році, і відповідно до матеріалів слідства, міністерство заплатило за боєприпаси 21,2 млн грн.

Генпрокуратура порушила кримінальну справу у зв'язку з закупівлею Міноборони зенітних керованих ракет у приватної компанії, яка не мала ліцензії.

Міноборони закупило зенітні керовані ракети 9М38М1, які використовуються в зенітних ракетних комплексах "Бук-М1" і "Бук-М1-2".

Для потреб оборонного відомства ракети придбала державна компанія "Укроборонсервіс" у комерційної україно-російської фірми "Паралакс". Усього було куплено 52 ракети, з них 48 - бойові, 2 - навчальні і ще 2 - макети ракет.

Закупівля здійснювалася ще у 2005 році, і відповідно до матеріалів слідства, "Укроборонсервіс" заплатив за боєприпаси 21,2 млн грн.

Як свідчать матеріали прокуратури, на момент укладання договору між "Укроборонсервісом" і компанією "Паралакс" остання взагалі не мала у своїй власності боєприпасів, які вона збиралася продати державі, а також матеріально-технічної бази для передпродажної підготовки ракет.

Крім іншого, компанія-продавець не мала ліцензії на реалізацію боєприпасів. Зареєстрованими видами діяльності "Паралакса" були: оптова торгівля непродовольчими товарами; наукові дослідження і розробки; виробництво оптичних приладів і фотографічного обладнання; посередництво в торгівлі.

Як вдалося з'ясувати співробітникам прокуратури, необхідні боєприпаси були придбані комерційною фірмою лише в 2006 році. І куплені були вони за 11,8 млн грн у того ж держпідприємства "Укроборонсервіс", якому згодом і була продана ця ж партія боєприпасів, тільки вже за більш високою ціною.

У проміжку між купівлею і продажем "Паралакс" лише провів так звану передпродажну підготовку зенітних ракет, уклавши відповідний договір із військовою частиною Міноборони в Балаклеї. Ці роботи коштували комерційній фірмі 1 млн грн. Таким чином, з урахуванням транспортування, "Паралаксу" закупівля і підготовка до продажу військового товару обійшлися в 13,1 млн. грн.

"Укроборонсервіс" купив ракети за 21,2 млн грн. Чистий прибуток комерційного посередника, як зазначено в матеріалах прокуратури, склав 8 млн грн.

У Генпрокуратурі зараз ведеться досудове слідство проти посадових осіб комерційної компанії за ч. 1. ст. 202 Кримінального кодексу - здійснення підприємницької діяльності без ліцензії.

Читайте також:

Росія підтвердила гарантії безпеки України за відмову від ядерної зброї

Україна запропонувала США свої підприємства для утилізації зброї

Україна ліквідує власні ракетні війська заради 2,5 млрд доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: