ГПУ проведе переговори у Латвії з приводу повернення Україні конфіскованих грошей Арбузова

Візіт Єніна до Латвії відбудеться завтра.

Генеральна прокуратура планує провести переговори у Латвії з приводу повернення Україні конфіскованих 50 мільйонами доларів, які колишній віце-прем'єр України Сергій Арбузов вивів з України у місцеві банки.

Про це повідомив заступник генпрокрурора Євгеній Єнін на сторінці Генеральної прокуратури у "Facebook".

"Повідомлення ЗМІ про арешт судами Латвії 50 млн евро, які нібито належали пану Арбузову, не є черговою "зрадою". Відповідно до Конвенції Організації Об'єднаних Націй, Ради Європи, всі активи, здобуті злочинним шляхом, які заарештовані на території тієї чи іншої країни - члена конвенції, підлягають обов'язковому поверненню до країни походження цих коштів. Це питання буде вирішуватися в рамках міжурядової переговорного процесу. Саме цьому питанню буде присвячено мій візит до Латвійської Республіки, який розпочнеться буквально завтра", - заявив Єнін.

Він додав, що порушені в публікаціях в ЗМІ питання щодо наявності певних складнощів у роботі між українськими і латвійськими правоохоронними органами дійсно мають місце.

"Ми вже зустрічалися з не поодинокими випадками мінімум формального ставлення в попередні періоди до виконання міжнародних запитів наших партнерів. Наразі нам належить подолати стіну нерозуміння і об'єднати зусилля для боротьби з транскордонними злочинами", - сказав Єнін.

За його словами, Україні цікавий досвід Латвії в питанні так званої спеціальної конфіскації, яка дозволяє в досудовому порядку здійснювати арешт коштів та інших активів у разі, якщо досудове розслідування може зайняти тривалий час.

Нагадаємо, сьогодні,  13 вересня, ЗМІ повідомили, що Латвія поповнила свою державну скарбницю мільйонами доларів, які колишній віце-прем'єр України Сергій Арбузов вивів з України у місцеві банки. У тексті вказано, що у Латвії свої нелегальні кошти намагалися приховати олігарх Сергій Курченко, екс-віце-премєр Сергій Арбузов та екс-регіонал Юрій Іванющенко.

Арбузова звинувачують в розтраті державних коштів на суму близько 220 мільйонів гривень. За даними слідства, в латвійських банках арештовані рахунки підприємств, які пов'язані з Арбузовим. Загальна сума знайдених грошей більше 49-ти мільйонів доларів. Арбузов оголошений у міжнародний розшук.

П'ятеро високопосадовців часів Януковича позбулися частини санкцій

Вони домоглися у Європейському суді часткового скасування економічних санкцій проти себе. Це - Микола Азаров та син, колишній віце-прем’єр Сергій Арбузов, екс-міністр енергетики Едуард Ставицький і екс-депутат Сергій Клюєв. Однак виграш у Люксембурзькому суді стосується лише санкцій періоду з 2014 по 2015 роки. Але свіжі санкції ЄС, які діють до березня 2016 року - ніхто не скасовував. Це підтвердили у Генеральній прокуратурі України. 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: