ГПУ розслідує незаконне виведення з держвласності 200 га земель природного парку "Гомільшанські ліси"

Дата публікації
Перегляди
2457
ГПУ розслідує незаконне виведення з держвласності 200 га земель природного парку "Гомільшанські ліси"

Генпрокуратура Угорщини

Землю оцінюють у 200 млн грн.

Прокуратура Харківської області розпочала кримінальне провадження за фактом незаконного виведення з держвласності 200 га земель природного парку "Гомільшанські ліси".

Про це повідомила пресслужба Генеральної прокуратури. 

Кримінальне провадження відкрито за фактом зловживання службовим становищем. За даними прокуратури, службовці Держгеокадастру у Харківській області у 2015-2017 роках під виглядом земель сільськогосподарського призначення незаконно безоплатно передали у власність громадян 406 ділянок площею близько 200 га.

Землю оцінюють у 200 млн грн.

Передані ділянки перебувають у межах Національного природного парку "Гомільшанські ліси" та відносяться до категорії земель природно-заповідного фонду. "Зміна цільового призначення можлива лише у виключних випадках для суспільних потреб за погодженням з Кабінетом Міністрів України", - йдеться у повідомленні.

Прокуратура також вирішує питання про пред’явлення позовних заяв в інтересах держави з метою скасування незаконних наказів Держгеокадастру, якими передано у власність громадян земельні вказані ділянки, та повернення особливо цінних земель до державної власності.

У Держгеокадастрі заявляють, що прокурори чинять на них тиск. Ділянки, про які йдеться у справі, належать не до природно-заповідного фонду, а до земель сільгосппризначення, а крім того стверджують, що парк "Гомільшанські ліси" не має визначених документально меж, тому "порушити межі території національного парку" видається неможливим.

"Ці землі, хоча й належать приватним власникам, можуть в подальшому входити до складу території національного природного парку за їхньою згодою", - зазначається у заяві Головного управління Держгеокадастру у Харківській області.

Як повідомлялося раніше, прокуратура Дніпропетровської області викрила лідерів організованого злочинного угруповання, які незаконно збували ліс, спричинивши державі понад два млн грн збитків. 

Природний парк "Тузлівські лимани" міліє через неконтрольований вилов кефалі - екологи

Природний парк "Тузлівські лимани" міліє через неконтрольований вилов кефалі - екологи