ГПУ розслідує зловживання владою очільником Запоріжжя Брильом - ЗМІ

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
ГПУ розслідує зловживання владою очільником Запоріжжя Брильом - ЗМІ

pravda.in.ua

Відповідний рапорт потрапив до журналістів.

 У ГПУ ініціювали відкриття кримінального провадження стосовно зловживання владою главою Запорізької обласної державної адміністрації Костянтином Брильом.

Про це повідомляють Українські новини із посиланням на джерело у ГПУ.

Зокрема, у ГПУ ініціювали відкриття кримінального провадження за ч. 2 ст. 28 (Вчинення злочину групою осіб, групою осіб за попередньою змовою, організованою групою або злочинною організацією) і ч. 2 ст.364 (зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу, яка стосується діяльності Бриля.

За інформацією джерела агентства, відповідний рапорт у виконання вимог кримінального процесуального кодексу, 13 грудня надійшов у відомство для реєстрації в Єдиному реєстрі досудових розслідувань від заступника начальника департаменту Генеральної прокуратури Владислава Куценко, що своєю чергою дає старт досудового розслідування.

"Мною виявлено обставини, що можуть вказувати на вчинення злочину за ч.2 ст. 28, ч. 2 ст.364 КК України головою Запорізької облдержадміністрації Брильом К.І. , в.о. начальника ГУ Держгеокадастру у Запорізькій області Шляховим В. В. та іншими посадовими особами, які за попередньою змовою, шляхом зловживання службовим становищем вчинили ряд дій, встановлених на одержання третіми особами неправомірної вигоди, що спричинило тяжкі наслідки для інтересів держави та полягає у протиправному заволодінні землями держвласності та нерозділеними землями колишніх колективних сільгосппідприємств", - йдеться у рапорті.

Українські новини

Фактично представник ГПУ виявив схему з протиправного заволодіння землею, що реалізується під виглядом проведення так званої операції "Урожай-2016", започаткованої розпорядженням Запорізької облдержадміністрації від 13 квітня 2016 року за підписом Бриля.

Ввечері речниця генпрокурора Лариса Сарган у своєму Facebook повідомила про те, що посада автора цього рапорта, Владислава Куценка наказом Генпрокурора від 30 серпня 2016 року була скорочена і на цей час він знаходиться поза штатом, ухиляючись від отримання повідомлення про скорочення. 

"Відповідно згаданий працівник не уповноважений представляти або коментувати офіційну позицію Генеральної прокуратури з будь-яких питань", - підкреслила вона.

Нагадаємо, нещодавно стало відомо, як живе Костянтин Бриль, глава Запорізької обласної державної адміністрації, єдиний з-поміж усіх очільників областей, хто не оприлюднив своєї електронної деклараціїБриль у 2015 році став першим заступником голови Запорізької облдержадміністрації, а з 22 квітня 2016 року очолює її. Бриль майже усе життя працював на держслужбі, але все ж місцеві журналісти показували розкішний стиль життя його родини.

Згідно з інформаційною довідкою з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Костянтин Бриль є власником понад 40 соток землі та двох будинків на 625 та 282 квадратних метрів в елітному поселенні Пуща-Водиця у Києві.

Своєю чергою дружина Костянтина Бриля Майя є власницею квартири площею 222 квадратні метри та гаража в центрі Києва, однокімнатної квартири під Києвом, а також мисливського будинку в урочищі "Діброва" у Київській області. Стосовно відсутності у нього декларації Бриль заявив, що не оприлюднювати її йому наказала Служба безпеки України.

Наступна публікація