ГПУ: скандальні спостерігачі стали грузинами за два тижні до виборів

Більшість громадян, яким зі скандалом відмовили у реєстрації на українських виборах, отримали грузинське громадянство тільки наприкінці минулого року.

Більшість громадян Грузії, які прагнули зареєструватися спостерігачами на виборах президента України, отримали грузинські паспорти тільки наприкінці 2009 року.

Про це заявила заступник генпрокурора Тетяна Корнякова, яка займається справою грузинських спостерігачів.

Вона нагадала, що в Центральної виборчої комісії виникли сумніви щодо законності реєстрації цих громадян після перегляду їхніх анкет, "які були заповнені однією рукою з неточними паспортними даними та невказаним місцем проживання".

"Більшість із них отримали паспорти громадян Грузії наприкінці грудня 2009 року. Більше того, як нам повідомили прикордонники, при перетині державного кордону ці громадяни не могли чітко повідомити мету свого прибуття", - наголосила Корнякова.

"Одні казали, що це туризм, другі - що це приватна поїздка, а інші - що це участь у виборчому процесі", - пояснила вона. Корнякова нагадала, що всі анкети Генпрокуратура спрямувала до СБУ.

Також, за її словами, у цей період було порушено дві кримінальні справи за фактом підробки документів (коли кілька людей зробили собі посвідчення представників однієї з газет Луганщини).

"Ми до всіх ставимося позитивно, з повагою і ми хочемо, щоб наші сусіди так само ставилися до нас", - додала Корнякова.

Нагадаємо, перед першим туром виборів ЦВК відмовила в реєстрації понад двом тисячам міжнародним спостерігачам із Грузії.

Пізніше 400-500 спостерігачів із Грузії перебували на виборах у Донецьку, внаслідок чого Партія регіонів звинуватила їх у порушенні законодавства і незаконному слідкуванні за процесом голосування. Ходили навіть чутки про те, що серед спостерігачів є бойовики.

Зрештою, прокуратура одного з районів Донецька завела кримінальну справу проти цих спостерігачів.

Читайте також:

В Донецьку на грузинських спостерігачів завели кримінальну справу

В Грузії розгорівся скандал через вибори в Україні

Міліція відпустила затриманих у Донецьку грузинських журналістів

ВідеоГрузинські спостерігачі виявилися не зовсім грузинами

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: