ГПУ свідомо "створила враження" причетності Жванії до отруєння Ющенка

В Генпрокуратурі переконані, що Жванія "прямо чи опосередковано допоміг кандидату в президенти повечеряти отрутою".

Член слідчої групи Генеральної прокуратури з розслідування отруєння Віктора Ющенка Олексій Донськой під присягою заявив, що свідомо "створював враження" причетності Давида Жванії до цього отруєння.

Про це він заявив, даючи свідчення у Печерському райсуді Києва при розгляді позову про захист честі та гідності депутата Жванії.

Приводом для звернення Жванії до суду послужила заява заступника глави Секретаріату президента Ігоря Пукшина, зроблена ним 23 липня 2008 року. Тоді Пукшин заявив, що Жванія є одним із головних організаторів вечері, на якій, як вважають, був отруєний Ющенко. "Жванія прямо чи опосередковано допоміг кандидату в президенти повечеряти отрутою", - заявив чиновник.

23 липня минулого року Жванія був викликаний до Генпрокуратури на допит у справі про отруєння Ющенка, але пішов із Генпрокуратури, не давши свідчень. Після цього Донськой заявив журналістам, що Жванія дав слідству додаткові підстави вважати, що або він обізнаний про подробиці отруєння і чогось чи когось боїться, або його дії свідчать про причетність до даного злочину.

"Я не можу назвати мотиви його дій, але з досвіду своєї роботи знаю, у яких випадках свідки так поводяться", - сказав тоді слідчий.

На засіданні Печерського райсуду Києва 19 березня цього року Донськой заявив: "Я особисто свідомо робив так, щоб кожна людина зрозуміла те, що зрозумів Ігор Пукшин: Жванія прямо чи опосередковано причетний до цього злочину. Я ставив за мету створити таке враження".

У ході судового засідання Донськой повторив цю тезу ще кілька разів, пояснивши, що висновку про причетність депутата до отруєння слідчі дійшли на підставі того, що Жванія активно активно діяв, щоб забезпечити присутність Ющенка 5 вересня 2004 року на вечері на дачі колишнього першого заступника голови СБУ Володимира Сацюка, де вірогідно він і був отруєний.

Разом із тим слідчий зазначив, що підозрюваних у справі поки немає - є лише особи, чия можлива причетність до скоєння злочину перевіряється.

На запитання представника Жванії Ігоря Фоміна, чи припускає слідчий, що стан Ющенка міг погіршитися не після вечері в Сацюка, а після обіду в той же день, Донськой сказав: "У слідства є докази того, що отруєння безпосередньо пов'язане з вечерею. Але сукупність доказів не є достатньою, щоб стверджувати це категорично".

Представники Жванії повідомили, що будуть радитися з довірителем і розглядати питання про залучення Генпрокуратури в якості співвідповідача, адже "слідчий зараз особисто заявив, що діяв з метою поширення інформації".

Читайте також:

Янукович відмовляється свідчити у справі отруєння Ющенка

Жванія викликає Ющенка в суд

У справі отруєння Ющенка допитують відомих футболістів

Ющенка могли отруїти на іншій вечері

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: