ГПУ: Тимошенко витрачала "екологічні" гроші на квіти й комп'ютери

Генпрокуратура продовжує звинувачувати Тимошенко в нецільовому використанні коштів: "Не можна узяти гроші, призначені на виплату пенсій, і купити для міністерства оборони танки".

Привід для порушення справи проти екс-прем'єра Юлії Тимошенко законний, а твердження про те, що "екологічні" гроші були спрямовані на пенсії - лукавство. Про це заявив перший заступник генерального прокурора Ренат Кузьмін.

"Те, що Юлія Володимирівна витратила усі "екологічні" гроші на виплату пенсій - це неправда. Бюджетні витрати жорстко регламентовані. Не можна взяти гроші з однієї статті і профінансувати іншу. Не можна узяти гроші, призначені на виплату пенсій, і купити для міністерства оборони танки. Так само не можна взяти гроші з екології і закупити комп'ютери або виплатити пенсії. Що зробила екс-прем'єр? Вона взяла "екологічні" гроші і профінансувала інші бюджетні витрати, зокрема і бюджети областей. На ці гроші отримувалася техніка, комп'ютери, фінансувалися якісь заходи, квіти закуповувалися і, так, пенсії теж виплачувалися. Але закон говорить про те, що такі дії незаконні", - пояснив Кузьмін.

У Генпрокуратурі вважають несправедливими звинувачення у виборчому застосуванні кримінального права по відношенню до Тимошенко. За словами Кузьміна, у разі претензій до Азарова, чинному прем'єрові також доведеться відповідати згідно із законом. "Якщо, приміром, чинний прем'єр екологічні гроші використовує не на екологію, а на інші потреби, то ми і його притягнемо", - пообіцяв перший заступник генпрокурора.

Проте в появу матеріалів про порушення Азарова Кузьмін не занадто вірить: "Це не на телеканалі розповідати про боротьбу з корупцією... У Генпрокуратуру прийти, залишити заяву і представити матеріали - це зовсім інше... Або достовірних фактів ні в кого немає, а попіаритись хочеться, або самі псевдообвинувачі такі ж корупціонери. А ворон ворону, як відомо, око не виклює".

Як відомо, Генпрокуратура заявила про порушення кримінальної справи стосовно Тимошенко за фактом нецільового використання 180 і 200 млн євро, отриманих Україною в рамках Кіотського протоколу.

Тимошенко висунуто звинувачення в тому, що вона "діючи навмисно, з особистих інтересів, вирішила одноосібно ухвалити рішення про використання частини грошей, що надійшли від продажу квот на викиди парникових газів і мали цільове призначення, на покриття витрат Державного бюджету України, перш за все зобов'язань із виплати пенсій".

Читайте також:

Рада назбирала компромат на Тимошенко: їй загрожує нова справа

Кравчук: Тимошенко стане лідером України, якщо її спробують посадити

Тимошенко шість разів за місяць обдурила Генпрокуратуру

Азаров запевнив, що Тимошенко витрачала кіотські гроші не на пенсії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: