ГПУ відмовила Тимошенко у порушені кримінальної справи проти КС

Генпрокуратура провела перевірку фактів хабарництва у Конституційному суді і у результаті нічого не виявила.

Генеральна прокуратура відмовила у порушенні кримінальної справи за заявами лідера об’єднаної опозиції Юлії Тимошенко стосовно фактів хабарництва у Конституційному суді України.

Як повідомили у прес-службі Генпрокуратури, відомство провело перевірку за розповсюдженими у засобах масової інформації заявами Тимошенко та іншими зверненнями стосовно фактів хабарництва у Конституційному суді з метою прийняття певного рішення у справі щодо формування коаліції депутатських фракцій у Верховній раді.

“У ході перевірки Тимошенко надала пояснення у Генеральній прокуратурі, однак конкретних фактів хабарництва не вказала. Будь-яких документів про конкретних осіб, які пропонували хабарі, а також суддів Конституційного суду, які їх отримували, Юлією Тимошенко не надано. При цьому від підпису власних пояснень вона відмовилася”, - сказано у повідомленні.

За результатами дослідчої перевірки факти хабарництва у Конституційному суді не підтвердились, у зв`язку з чим Генеральною прокуратурою 08.04.2010 у порушенні кримінальної справи за фактами одержання та давання хабара відмовлено на підставі п. 1 ст. 6 Кримінально-процесуального кодексу за відсутністю події злочинів, передбачених статтями 368 та 369 Кримінального кодексу.

Наразі перевірка тверджень щодо втручання в діяльність Конституційного Суду та вчинення тиску на його суддів з метою добитися винесення неправосудного рішення триває. За її результатами буде прийнято рішення відповідно до закону.

Як повідомлялося, 29 березня Тимошенко заявила, що представники Партії регіонів поодинці викликають членів КС і вимагають або ухвалити рішення про те, що коаліція і уряд є легітимними, або обрати інші варіанти. Перший варіант – написати заяву про звільнення за власним бажанням, другий - одержати 1 млн дол. за ухвалення рішення про конституційність створення коаліції.

7 квітня Тимошенко відвідала за викликом Управління підтримки державного звинувачення у судах Генпрокуратури для давання пояснень щодо її заяви про можливий підкуп суддів Конституційного.

У четвер, 8 квітня, стало відомо з інформації заступника генпрокурора Віктора Кудрявцева, що Генеральна прокуратура проводить перевірку інформації не лише про підкуп суддів Конституційного Суду при ухваленні рішення про легітимність коаліції, а й факт можливого втручання Тимошенко у діяльність суду.

Також було оприлюднено рішення Конституційного суду, згідно з яким окремі народні депутати, зокрема ті, які не перебувають у складі фракцій, що ініціювали створення парламентської коаліції, мають право входити до складу коаліції.

Читайте також:

Тимошенко: Конституційний суд благословив корупцію у Раді

Тимошенко на допиті не назвала депутатів, які підкуповують суддів

Конституційний суд офіційно узаконив нову коаліцію

Янукович: я завжди говорив, що прийму будь-яке рішення КС

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: